VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
14. únor 2022

Divadelní bál ani letos bohužel nebude

Ani letošní Divadelní bál, který se měl uskutečnit v sobotu 19. března tradičně v historické budově divadla, se z důvodu pandemie covidu neuskuteční.

„Epidemiologická situace se bezprostředně dotýká činnosti našeho divadla. Ze všech sil se snažíme zachovat běžný provoz a odehrát prodaná představení, i když je to mnohdy za cenu změny titulů anebo rychlých záskoků, a to dokonce i herci z jiných souborů. Bohužel tato situace je stejná ve všech divadlech a byla i příčinou přeložení GRAND Festivalu smíchu, jehož posun nám vyblokuje týden provozu. A protože si už nemůžeme dovolit zbytečně riskovat další ztrátu hracích dnů, rozhodl jsem se zrušit i letošní Divadelní bál, na který jsme se všichni po tříleté odmlce moc těšili,“ vysvětluje ředitel VČD Petr Dohnal a dodává: „Důvodem bylo i to, že po zrušení Městského plesu jsme nenašli jiného partnera, který by obsadil alespoň druhý termín, neboť přestavba divadla na plesový sál je poměrně nákladná. Stále nevyjasněná opatření do budoucna, a tím i snížený zájem veřejnosti o kulturní a společenské produkce je jen dalším impulzem k opatrnosti při pořádání takovýchto mimořádných akcí. Věříme, že naši příznivci toto opatření pochopí a budou se společně s námi těšit na setkávání v normálních podmínkách.“

Nedílnou součástí plesu každoročně bylo i vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější pardubické herce předešlého roku, jejichž jména budou tentokrát zveřejněna během streamovaného pořadu Hvězdné střepiny v pátek 18. března na Malé scéně ve dvoře. Hlasování stále ještě probíhá ZDE.
Radek Smetana

Z Divadelního bálu v roce 2019, foto Jiří Sejkora