VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
26. květen 2021

DVEŘE DOKOŘÁN s Bohumilem Kosem

Hlavním hostem dalšího dílu naší online talk show Dveře dokořán bude provozně-ekonomický náměstek divadla Bohumil Kos. Přímý přenos pořadu můžete sledovat ve čtvrtek 27. května od 18 hodin na facebookovém profilu divadla, kde je posléze uložen i záznam.

„Setkání s Bohumilem Kosem má hned několik důvodů a jeho profese pro tentokrát není tak důležitá. Bob, jak mu s dovolením v divadle říkáme, má zajímavého koníčka – píše. Povětšinou povídky, ale v poslední době se pokouší i o divadelní hry. Před lety se „narodila“ jeho první kniha povídek z divadelního prostředí První pokus, pod níž se ale podepsal pseudonymem Jarad Portský. O něco později vydává Julii na laně a divadlo je opět inspirací i místem činu. V nejnovější knize Housle v kravíně, kterou už vydává pod svým vlastním jménem, se ocitáme v krajině jeho dětství a s malým hrdinou prožíváme spoustu dobrodružství, bláznivých snů i zklamání. Povídky vycházejí nejen v tištěné podobě, ale také jako e-kniha. A tuto jeho novinku během večera pokřtíme,“ prozrazuje moderátorka pořadu Jana Uherová.

Bohumila Kosa doprovodí Petra JanečkováLadislav Špiner, kteří vám dopřejí malou ochutnávku z jeho poslední povídkové sbírky.

„Povídat si ale budeme i o tom, co Boba už přes dvacet let drží u divadla. Zavzpomínáme na sbírky na oponu i lustr do divadla, na vznik GRAND Festivalu smíchu i zrod tradice Štědronočních zpívání. A budeme zpívat a soutěžit. Myslím, že o zábavu bude opět postaráno,“ láká Jana Uherová.
Radek Smetana

Bohumil Kos při jednom ze Štědronočních zpívání v divadle, foto Jiří Sejkora