VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
4. duben 2023

Kunětická hora láká na oblíbené muzikály

Oblíbené divadelní večery pod širým nebem na romantické vyhlídce starobylého hradu jsou stále poměrně daleko, proto by se mohlo zdát, že shánět vstupenky na chystaná plenérová představení na Kunětické hoře je ještě brzy. Ale zdání klame! Zajistit si vstupenky včas se vyplácí, neboť nyní jsou v nabídce ta nejatraktivnější místa a výběr je veliký. Se vzrůstající silou slunečních paprsků začne narůstat i divácký zájem a těsně před představeními se už v programu často objevuje „vyprodáno“! Proto dlouho neváhejte a vybírejte z nabízených termínů...

Letos se do magického prostoru pod hradem navrátí nestárnoucí hudební komedie podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského NOC NA KARLŠTEJNĚ, kterou zde před dvěma lety inscenoval režisér Petr Novotný. Hlavní role v divadelním evergreenu o tom, že láska je silnější než příkaz krále, ztvárňují milý host Petr Štěpánek a úžasně muzikální Martina Sikorová. Známé hity z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako Lásko má, já stůňu, Do věží, Hoja hoj, Když mám tekutou révu a další se na Kunětické hoře rozezní pouze pětkrát, a to 1.–3. a 8.–9. června tradičně od 20.30 hodin. K zakoupení ZDE.

Přestože ani druhý titul nebude novinkou, v amfiteátru na Kunětické hoře bude mít svou premiéru – pod hvězdnou letní oblohu se na konci sezóny přestěhuje muzikál PEKAŘOVA ŽENA. Pro náš soubor ho objevil, z anglického originálu přeložil a jeho uvedení v České republice zprostředkoval režisér Petr Gazdík, který má na svém kontě už přes čtyřicet muzikálových režií. „Pekařova žena je milou, komediální sondou do obyčejného života lidí na venkově v Provence. Námět vychází z ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell,“ říká režisér.
Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a nová posila naší dámské šatny Eliška Jechová, která se alternuje s hostující Alžbětou Trembeckou. Reprízy jsou naplánovány na 29.–30. června a 1., 4.–7. července rovněž od 20.30 hodin. K zakoupení ZDE.

Kouzelné večery s divadlem na hradní vyhlídce mají zcela neopakovatelnou atmosféru, přijďte si je s námi znovu užít…
Radek Smetana

Pohled na scénu Noci na Karlštejně na Kunětické hoře, foto Jiří Sejkora