VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
28. listopad 2016

Na Silvestra vyhlásíme Inscenaci roku 2016

Východočeské divadlo je pro své diváky otevřené svátky nesvátky, na velkém jevišti i komorní scéně se hraje o víkendech, státních svátcích, dokonce o štědrovečerní půlnoci, proto je nemyslitelné, že by zůstalo zavřené v den oslav příchodu nového roku!

Silvestrovská představení mají v Pardubicích už dlouholetou tradici a jsou mezi diváky velmi oblíbená. Pro letošní poslední den v roce jsme připravili hned dvě představení a obě samozřejmě z toho veselejšího ranku. Malá scéna ve dvoře ve tři hodiny odpoledne pozve na laskavou vztahovou komedii Sexy prádlo, v níž dlouholetý manželský pár, snažící se o znovu zažehnutí jiskry erotiky, skvěle ztvárňují Romana Chvalová a Alexandr Postler.

Městské divadlo od šesti hodin uvede romantickou duchařskou komedii Mezi nebem a zemí, která je jako šitá na míru pro sváteční povánoční čas. Ještě než otevřete první silvestrovské šampaňské, nechte se pobavit i dojmout příběhem mladých manželů, kteří se nastěhují do nového domu, v němž však stále ještě přebývají i jeho bývalí majitelé… Petra Janečková, Petr Dohnal, Martina Sikorová či Petr Borovec jsou zárukou skvělé zábavy!

K Silvestru v divadle neodmyslitelně patří také výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku, které po představení v Městském divadle vyhlásí ředitel Petr Dohnal. Pokud se ankety chcete také zúčastnit, anketní formuláře naleznete ve foyer divadla nebo můžete hlasovat on-line ZDE. Anketní lístky jsou slosovatelné, výherce získá předplatné pro dvě osoby dle vlastního výběru.

Zároveň nezapomeňte dát hlas svým oblíbeným hercům, kteří pak mohou získat titul divácky nejpopulárnější herec / herečka roku 2016. Kdo se jimi stane, bude zveřejněno v pátek 31. března na Divadelním bále, který se znovu uskuteční v prostorách Městského divadla.

Především si ale s námi užijte poslední den roku, start novoročních oslav v naší společnosti bude zaručeně dobrou volbou.
Radek Smetana

Alexandr Postler a Romana Chvalová v Sexy prádle, foto Jan Faukner
Petra Janečková, Petr Dohnal, Petr Borovec a Martina Sikorová v Mezi nebem a zemí, foto Leoš Skokan