VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
21. květen 2014

Studio LAIK nastudovalo další hru!

Od letošní sezóny působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let. Studio LAIK vede herec a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením dramatického souboru v Přelouči Zdeněk Rumpík, který svým žákům v rámci kursu předává nejen základy herecké profese, ale zkouší s nimi i vlastní představení.

První ovoce své několikaměsíční práce sklidili už nejmladší členové studia LAIK na Malé scéně ve dvoře, kde v prosinci uvedli pohádku ruského spisovatele, básníka a dramatika Samuila Jakovleviče Maršaka Dům kočky Modroočky.

V současnosti finišují přípravy hry o lidských ctnostech a nectnostech Ze života hmyzu, která bude mít premiéru už tuto neděli 25. května od 17.00 hodin v Městském divadle. Reprízy se poté uskuteční i na vyhlídce Kunětické hory.

Výběr hry bratří Čapků zdůvodňuje vedoucí souboru Zdeněk Rumpík: „Vždy mám problém, aby látka byla pro děti, aby to bylo tzv. hratelné. Takových her, jako je Ze života hmyzu, kde je velké množství rolí, je málo. V naší inscenaci hraje všech 47 dětí, některé i několik rolí. Už když jsme na začátku sezóny dělali konkurz, vybíral jsem děti s ohledem na tuto hru a role v ní. V novém souboru jsem chtěl začínat s titulem, který dobře znám a mám s ním dobré zkušenosti, koneckonců za dvaadvacet let jsem ho už dvakrát inscenoval.“
Radek Smetana

Zdeněk Rumpík se svými svěřenci na první čtené zkoušce hry Ze života hmyzu, foto Radek Smetana