VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
28. květen 2022

Na viděnou na Kuňce!

Ve čtvrtek 26. května jsme se znovu po roce „přestěhovali“ na Kunětickou horu, kde jsme zahájili letošní sezónu plenérového hraní na vyhlídce magického hradu.

Předprázdninová představení pod širým nebem odstartoval divadelní evergreen podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. Známou hudební komedii zde vloni nastudoval režisér Petr Novotný. Hlavní role nestárnoucího muzikálu o tom, že láska je silnější než příkaz krále, ztvárňují hostující Petr ŠtěpánekMartina Sikorová. Těšit se samozřejmě můžete na všechny hity z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako Lásko má, já stůňu, Do věží, Když mám tekutou révu a další. Kunětická hora Noc na Karlštejně poprvé nabídla 26.–28. května, reprízy se pak uskuteční 17.–19., 24.–26. a 30. června a 1.–3. července tradičně od 20.30 hodin. K online zakoupení ZDE.

Přestože ani druhý titul nebude na Kunětické hoře novinkou, své diváky si zde jistě opět najde. V kouzelném prostoru pod hradem vás i vaše děti potěší oblíbená komediální pohádka Tři veteráni rovněž v režii Petra Novotného. V zábavném příběhu tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel, titulní role hrají Tomáš Lněnička, Martin MejzlíkAlexandr Postler. A ochuzeni nebudete ani o písničku „Není nutno…“ skladatele Jaroslava Uhlíře, kterou si spolu s herci budete moci společně zanotovat. Reprízy jsou naplánovány na 7.–9. července rovněž od 20.30 hodin. K online zakoupení ZDE (upozorňujeme na mimořádnou 30% slevu pro děti a studety).

Naše letní představení na Kunětické hoře doplní ještě koncert Anety Langerové z turné Dvě slunce v pondělí 13. června, pohádka Ferda Mravenec v sobotu 11. června s řadou zábavných aktivit pro děti cestou na hrad a romantická klasika Cyrano z Bergeracu ve středu 8. června. K online zakoupení ZDE.
Radek Smetana

Petr Štěpánek, David Kopecký, Jan Musil, Josef Pejchal a Ladislav Špiner v Noci na Karlštejně, foto Jiří Sejkora