VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
1. prosinec 2023

VČD navštívil stotisící divák roku 2023

Než přišla pandemie covidu, Východočeské divadlo pravidelně na podzim vítalo stotisícího diváka roku. Naposledy tomu bylo 26. října 2019, pak do návštěvnosti všech kulturních institucí radikálně zasáhl koronavirus. Nyní se už ale diváci naštěstí do divadel navrátili a náš soubor se v návštěvnosti začíná pomalu vracet na úroveň předcovidových sezón.

Po třech hubených letech jsme letos znovu přivítali jubilejního stotisícího diváka roku – stalo se tomu v pátek 1. prosince při školním představení veleúspěšné interaktivní komedie Bláznivé nůžky, kterou máme na repertoáru už od roku 2007! Opětovný příchod stotisícího diváka roku naznačuje, že čísla návštěvnosti za rok 2023 přesáhnou ta loňská a snad se alespoň trochu přiblíží nadprůměrným předcovidovým statistikám.

Stotisícím návštěvníkem Východočeského divadla roku 2023 se stal student 2.A pardubického Gymnázia Dašická, který seděl na 1. balkóně v 5. řadě na sedadle číslo 90. Zjevně překvapenému jubilejnímu divákovi na jevišti poblahopřál ředitel divadla Petr Dohnal a předal mu poukázku na předplatné pro dvě osoby a dárkový balíček s několika knihami o divadle, CD vybraných hudebních titulů a dalšími upomínkovými předměty. Firma Lejhanec klenoty – hodiny jako každý rok věnovala stotisícímu divákovi náramkové hodinky.
Radek Smetana


Gratulace jubilejnímu divákovi po představení Bláznivých nůžek, foto Petr Šedivý