VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
2. říjen 2017

Východočeskému divadlu zachutnala Evropa

Petra Janečková na akci Jak nám chutná Evropa
Východočeské divadlo se v pátek 22. září odpoledne úspěšně prezentovalo před Palácem Pardubice na akci Jak nám chutná Evropa. „Šlo o osmý ročník gastroslavností, jejichž cílem bylo nahlédnout pod pokličku kulinářských specialit z celé Evropy,“ řekla Miluše Horská, ředitelka pořádající Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už 25 let pečuje o děti a mladé lidi s handicapem.

„Ve vaření evropských specialit se naši žáci a klienti utkali s týmy z běžných škol a zařízení pro děti a mládež,“ prozradila Miluše Horská, jež je též 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

V zajímavém doprovodném programu předvedla své umění i Petra Janečková. Posluchačům nabídla pestrý koktejl známých muzikálových melodií. „Petra Janečková opět dokázala, proč dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější herečky pardubického souboru. Navzdory nepřízni počasí podala výtečný výkon, navíc s šarmem sobě vlastním,“ konstatovala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Velký úspěch sklidilo rovněž vystoupení členů Mladého divadelního studia LAIK, které působí při Východočeském divadle pod vedením herce Zdeňka Rumpíka. „Ukázky z nové úspěšné hiphopové komedie Výlet, kterou mladí herci nastudovali na začátku letošní divadelní sezóny, se moc líbily nejen našim žákům a klientům. Někteří dokonce projevili zájem, že by toto představení chtěli navštívit,“ poznamenala Markéta Hujerová.

„Za spolupráci s Východočeským divadlem jsme moc rádi a velmi si jí vážíme. Už nyní se těšíme na další. Ve čtvrtek 2. listopadu na jeho hlavní scénu do Městského divadla chystáme od 19 hodin Noc Grácií. Jde o galavečer školy SVÍTÁNÍ, na němž tradičně oceňujeme ty, co nám pomáhají, podporují nás a bez nichž by naše škola nemohla existovat. Vystoupí na něm nejen známé osobnosti, ale i žáci a klienti školy SVÍTÁNÍ, kapela The Tap Tap a další,“ dodala Miluše Horská. Vstupenky na Noc Grácií je možné zakoupit v předprodeji divadla.
Tomáš Dvořák, škola SVÍTÁNÍ

Zdeněk Rumpík s Miluší Horskou
Členové studia LAIK