VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Ray Cooney - Michael Cooney / A JE TO V PYTLI!

Premiéra 19. a 20. října 2013 v Městském divadle, derniéra 19. listopadu 2016

Překvapivá komedie s nevyžádanou „pomocí“. Mladí manželé Kerwoodovi v ní usilují o adopci dítěte. Vše je na nejlepší cestě, komplikace však způsobí snaživí bratři, kvůli nimž nebude mít poslední návštěva sociální pracovnice tak hladký průběh…

Josef Pejchal, Petr Borovec, Romana Chvalová a Ladislav Špiner, foto Michal Klíma
Josef Pejchal, Petr Borovec, Romana Chvalová a Ladislav Špiner, foto Michal Klíma

Dva světoznámí komediografové a mistři svého žánru Ray a Michael Cooneyovi, otec a syn, poprvé v roce 2003 spojili své schopnosti a bohaté nápady, aby společně napsali komedii, která již po celé desetiletí s velkým úspěchem baví diváky po celém světě.
Mladí manželé Tom a Linda Kerwoodovi v ní usilují o adopci dítěte. A vše je na té nejlepší cestě – na poslední kontrolu sociální pracovnice se přece perfektně připravili! Její návštěva ovšem nemůže mít hladký průběh, jaký by si přáli, když se v jejich domě náhle objeví Tomovi nekonformní bratři Dick a Harry. Jejich „geniální nápady“ připraví mnohonásobné komplikace a nečekané množství prekérních situací. Dokáže si Tom v tuto nevhodnou chvíli s nimi poradit? A co teprve, když se mu do domu nastěhují ilegální imigranti? Roztočí se velmi napínavý kolotoč skrývání, nedorozumění a dokonce i akcí za hranicí zákona!
Již nyní můžete také hádat, co je vůbec ukryto v onom tajuplném pytli, dvojsmyslně naznačeném v názvu hry, která vám smíchy nedá vydechnout.

Překlad: Jiří Fisher
Inscenační úprava: Zdeněk Janál a Robert Bellan

Režie: Robert Bellan j. h.
Dramaturgie: Zdeněk Janál
Scéna: Jaroslav Bönisch j. h.
Kostýmy: Šárka Bellanová j. h.
Hudební spolupráce: Josef Fojta
Choreografie: Hana Kubinová j. h.

Osoby a obsazení:
TOM KERWOOD ... Ladislav Špiner
DICK KERWOOD ... Josef Pejchal
HARRY KERWOOD ... Petr Borovec
LINDA, Tomova žena ... Martina Sikorová
KATEŘINA ... Veronika Macková (roli původně nastudovala Petra Tenorová, která je od 1. 11. 2014 v angažmá v Městském divadle Kladno)
ANDREAS, její dědeček ... Václav Dušek
KONSTÁBL DOWNS ... Alexandr Postler
PANÍ POTTEROVÁ ... Romana Chvalová
BORIS ... Radek Žák (původně roli nastudoval Josef Vrána, který však na počátku sezóny 2014/15 odešel do angažmá v Moravském divadle Olomouc)

Inspice: Jiří Vojíř
Nápověda: Aleš Alinče a Jana Voldánová

délka: 2 hodiny 10 minut