VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Wolfram Höll / MY JSME TŘI

Premiéra 6. dubna 2020 na Malé scéně ve dvoře – z důvodu koronavirové pandemie posunuta na 26. října 2020 - vzhledem k protiepidemickým opatřením a nařízení vlády premiéra zrušena a posunuta na neurčito

Poetické drama o tabuizovaném tématu narození postiženého dítěte, se kterým se současná společnost stále těžce vyrovnává.

Dramatik Wolfram Höll, ©Affolter/Savolainen
Dramatik Wolfram Höll, ©Affolter/Savolainen

Uvádíme v rámci cyklu INprojekty (Malé inscenační projekty světových novinek).

Jak může nevyléčitelná genetická nemoc dítěte ovlivnit život rodičů? A jaký by měl být nejvhodnější způsob, kterak se s tímto nelehkým údělem vyrovnat? Ještě pořád je tu možnost útěku, ale dá se utéct před sebou samým?

Mladý manželský pár, jemuž se právě narodilo dítě trpící trisomií, odcestuje společně s novorozencem do Kanady, kde je čeká jediný rok jejich společného života. Svoboda v nesvobodě, jíž musí od jednoho jara k druhému čelit na vylidněném ostrově, donutí manžele vyrovnat se s do té doby systematicky přehlíženou realitou.

Mladý německý dramatik Wolfram Höll (nar. 1986) vystudoval literární tvorbu na Švýcarském literárním institutu v Bielu a obor scénických umění na Hochschule der Künste v Bernu. Kromě psaní divadelních textů se věnuje také režii rozhlasových her a dramaturgii vysílání Švýcarského rozhlasu a televize (SRF). Jeho v pořadí druhá divadelní hra My jsme tři (2015), která již získala několik německých a švýcarských ocenění, zaujme výrazně poetickou strukturou, podobnou snad spíše hudební partituře než divadelnímu textu. Bez jakýchkoli scénických poznámek a promluv konkrétních postav se stává pro inscenační tým skutečnou výzvou.


Překlad: Zuzana Augustová

Režie: Alexandra Bolfová
Dramaturgie: Anna Hlaváčková


Hrají:
Petra Janečková
Karolína Šafránková
Martin Mejzlík


Inspice: Aleš Alinčesponzor pořadu