VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Michele Riml / SEXY PRÁDLO

Premiéra 20. ledna 2014 na Malé scéně ve dvoře

Hra na pomezí sitcomu a konverzační komedie. Alice a Henry spolu žijí pětadvacet let. Jiskra v jejich krbu skomírá. Co je může udržet, aby spolu zůstali?

Alexandr Postler a Romana Chvalová, foto Michal Klíma
Alexandr Postler a Romana Chvalová, foto Michal Klíma

Alice a Henry jsou spolu pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou znají tisíce párů v jejich věku: jiskra v jejich krbu skomírá. Alice se s tím nechce smířit, a proto zakoupí knihu „Sex pro trumbery“ a přinutí Henryho objednat na víkend luxusní hotelové apartmá. Kromě poněkud komických rad technického rázu navrhuje kniha, aby se oba „rekvalifikanti“ navzájem svěřili se svými sexuálními fantaziemi. Fantazie, se kterými se oba „vytasí“, jsou v komickém protikladu s těmi, které se jim opravdu honí hlavou a o nichž referují pouze divákům. Stále konfliktnější reakce toho druhého na jejich zpovědi prozradí, že zatímco Henry nemá problém s poněkud zakonzervovaným stavem svého manželství, Alice je hluboce nespokojená se stereotypem, do něhož jejich soužití stále více upadá. Vlastně vážně uvažuje o rozvodu… To by ovšem ukládání ložního prádla nesmělo být tolik sexy! Hra si pohrává s žánrem sitcomu, nakonec se ovšem dostává hluboko k důvodům, které mohou držet dva lidi, aby žili spolu.

Uvádíme v cyklu INprojekty (Malé inscenační projekty světových novinek).

Michele Riml (* 1967) žije ve Vancouveru, kde měla premiéru většina jejích her. Hra Sexy prádlo (Sexy Laundry) byla poprvé uvedena v divadle Vancouver Fringe v roce 2002. V roce 2009 byla publikována, v roce 2010 uvedena v německém překladu v Berlíně. Momentálně se překládá také do polštiny i dalších jazyků.

Režie: Adam Doležal j. h.

Hrají ... Romana Chvalová a Alexandr Postler