VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 14. duben 2016

Bez nápovědy tentokrát jako trampský potlach

Malá scéna ve dvoře Východočeského divadla se v pondělí 18. dubna opět po dvou měsících promění v útulnou kavárnu, do níž si dramaturgyně divadla Jana Uherová zve na slovíčko své herecké kolegy. Její zábavná talk show Bez nápovědy tentokrát blíže představí Petru Janečkovou, Ladislava ŠpineraTomáš Lněničku.

„Když jsme plánovali téma, které by nás zajímalo, nebo hledali nějakou vzájemnou spojitost, tak se Láďa v jedné chvíli rozzářil a oznámil: Tak uděláme potlach! Upřímně řečeno, dost mě to vylekalo, protože jsem vůbec netušila, o co jde. Na internetu jsem si našla definici a zjistila, že název potlach se používá pro trampské srazy. Když si já představím trampa, vybaví se mi člověk v maskáčích, v jedné ruce ešus, ve druhé klacík s opékaným buřtem, jak u ohně zpívá Rosu na kolejích, což je pro mě naprosto neznámá planeta,“ přiznává s úsměvem na tváři Jana Uherová a dodává: „Pak jsem si ale uvědomila, že by to mohl být fajn večer, vždyť trampské hnutí je primárně založeno na přátelství, přirozeném humanismu, elementární úctě k druhému člověku i přírodě a lásce k romantice. A to všechno jsou hodnoty, které se mi líbí a které určitě budou zajímat i naše diváky.“

Oheň na Malé scéně rozhodně nečekejte, ale guláš protagonisté večera slíbili! A taky povídání o divadle, životě, dětech či o plánech do budoucna. Tradičně bude prostor dán i dotazům samotných diváků.
Radek Smetana

I tentokrát herci kromě vtipných historek nabídnou i něco na zub, foto J. Sejkora
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).