VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 29. březen 2017

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

V Pardubicích a okolí se koná mnoho plesů a bálů rozličného zaměření, ale jen několik z nich má opravdu špičkovou úroveň. Mezi ně bezpochyby patří plesy v Městském divadle, jejichž noblesu a lesk umocňuje jedinečnost místa konání ve vyzdobených secesních interiérech historické budovy divadla, atraktivní je i mimořádná možnost zatančit si na prknech, která znamenají svět.

V pátek 31. března se zde uskuteční Divadelní bál, který bývá proslulý svou veselou neformální atmosférou, ale i příležitostí potkat spoustu herců, kteří se sem chodí bavit. „Letošní téma je nasnadě – Hrajeme v rytmu swingu. Tanečním číslem si tak připomeneme premiéru Kiss me, Kate, což je americká muzikálová komedie Colea Portera, krále swingových písní. Zároveň si po loňském úspěchu opět zatančíme za doprovodu swingového a jazzového orchestru JK BAND Pardubice. Tomuto tématu podřídíme také další program i malé dárky pro dámy a pány, které budou jako vždy originální a vtipné. Kromě přehlídky divadelních kostýmů, kterou jsme nazvali podle našeho nedávného představení z Malé scény ve dvoře Živý obraz, budeme spolu s herci napjatě čekat, který a která z nich se stanou nejoblíbenějšími u svých diváků. Oku rovněž polahodí orientální tanec v podání Heidi Dahab či předtančení taneční skupiny flamenca La Pasión. Zavzpomínáme na komedii Hoří, má panenko! a zatančíme si na hity let šedesátých v bloku nazvaném Co se do Panenky nevešlo. K tanci vyzvou i herci v plesovém „rychlokurzu swingu“. A před půlnocí se parket zavlní v moderním rytmu, protože zahraje a zazpívá Michal Hrůza a jeho KAPELA HRŮZY. Tradičně bohatá tombola je už samozřejmostí,“ prozrazuje program dramaturgyně Jana Uherová.

Vstupenky na Divadelní bál jsou již téměř vyprodané, ale v nabídce jsou ještě místa na stání i několik posledních míst v přízemí, pro své předplatitele divadlo nabízí 20% slevu na vstupném.

V sobotu 1. dubna bude pak Městské divadlo hostit Reprezentační ples města Pardubice, který bude moderovat Alexander Hemala. K poslechu a tanci zahraje PIRATE SWING Band Jiřího Ševčíka, vystoupí i Petr Kotvald a baletní soubor Konsonance. Návštěvníky rovněž čeká barmanská UV a fire show a bohatá tombola. Na městský ples lze ještě sehnat vstupenky do foyer nyní za akční cenu 300 Kč!
Radek Smetana


Fotografie z loňského plesu v divadle ZDE.

plesová úprava foyer, foto Michal Klíma
plesová úprava hlediště, foto Michal Klíma
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).