VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 18. únor 2014

Herec Jan Musil představí v Pardubicích svou dramatickou prvotinu

V lednu 2012 Východočeské divadlo Pardubice otevřelo tvůrčí platformu s názvem Herecká dílna, cyklus určený k realizaci nápadů členů uměleckého souboru divadla. „Slouží tedy především k rozvoji ansámblu, neboť si zde mohou vyzkoušet i „role“, které bychom u nich třeba ani nečekali, a tím nemyslím jen role herecké. Takto jako první vzniklo scénické čtení McDonaghovy hry Mrzák inishmaanský, projekt, který vyrostl díky iniciativě Ladislava Špinera a jeho přátel,“ upřesňuje dramaturg divadla Zdeněk Janál.

Pomyslnou štafetu letos přebírají herci Jan MusilMiloslav Tichý, který sice již členem souboru Východočeského divadla není, ale stále zde hostuje v inscenacích Pokusní králíci, Sen noci svatojánské a Zpívání v dešti.

Jan Musil se vedle herectví začal věnovat psaní scénářů i divadelních her. V rámci Herecké dílny se proto objeví v roli dramatika, diváci uvidí jeho prvotinu s názvem Svět v parku. Pro druhého z tandemu – Miloslava Tichého – to zase bude debut v roli režiséra. Svět v parku je komorní hrou pro dvě herečky, postavy Dagmar a Janu ztvární Lída Vlášková a Petra Tenorová.

„Dagmar a Jana se potkají jednoho dne v parku na lavičce a začnou se zajímat nejen o sebe navzájem, ale také o partnera té druhé. Mimořádně zvláštní ovšem je, že jejich partneři jsou pro tu druhou, tak jako pro diváka, imaginární a každá vidí jen toho svého. Z toho vyplyne několik prazvláštních situací a my můžeme postupně zkoumat, jak to s těmi jejich partnery je doopravdy,“ prozrazuje dramaturg Zdeněk Janál.

Premiéra tragikomedie balancující na hraně reality a imaginace se uskuteční v pondělí 24. února na Malé scéně ve dvoře.
Radek Smetana

Jan Musil s Janem Hyhlíkem v Baladě pro banditu, foto Jan Faukner
Miloslav Tichý v Pokusných králících, foto Michal Klíma
odkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).