VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 9. březen 2015

Historická budova Východočeského divadla ve víru plesů

Ples Východočeského divadla Pardubice byl dlouho považován za vrchol pardubické plesové sezóny, jeho kredit však významně stoupl po přesunutí do Městského divadla, které se už tento víkend opět po roce promění v plesový sál. Jeviště se stane tanečním parketem, hlediště zbaveno sedaček nabídne místa k posezení. Slavnostní výzdoba, torza divadelních kulis, ale i spousta světel vytvoří neopakovatelnou atmosféru, jakou obyvatelé Pardubic nenajdou na žádném jiném plese ve městě.

Letos se už potřetí budou konat dva plesy. Divadelní bál, který se uskuteční v pátek 13. března, je proslulý svou neformální atmosférou, ale i příležitostí potkat spoustu herců, kteří se sem chodí bavit. Z bohatého programu jmenujme alespoň tradiční vyhlášení nejoblíbenějších herců VČD a přehlídku divadelních kostýmů, kapely Uši music band a divadelní Můžete si za to sami!, Chrudimskou komorní filharmonii, Taneční klub LIFE či dražbu obrazů, jejíž výtěžek bude určen na úpravu průčelí Malé scény ve dvoře. Příchozí dostanou jako dárek škrabošky, které využijí při zvláštním škraboškovém tanci…

V sobotu 14. března se brány Městské divadla otevřou účastníkům Městského plesu, který pořádá statutární město Pardubice. K tanci bude hrát Jiří Ševčík a PIRATE SWING band. V samostatném bloku vystoupí herec a zpěvák Josef Laufer. Návštěvníci se mohou těšit také na taneční soubor Konsonance ZUŠ Pardubice – Havlíčkova, klub LIFE, módní přehlídku luxusních šatů a kožichů či na efektní UV show s ohněm. Ples budou moderovat herci Východočeského divadla Petra Janečková a Ladislav Špiner.

Na obou plesech bude na své příští majitele čekat spousta hodnotných dárků z bohaté tomboly. Ať už se hosté rozhodnou navštívit Divadelní bál či Městský ples, můžeme jim téměř s jistotou zaručit skvělou taneční zábavu, výborný program, výtečné občerstvení a příjemný servis.
Radek Smetana


Momentka z loňského Divadelního bálu - jeviště v podobě tanečního parketu, foto Jiří Sejkora
Momentka z loňského Divadelního bálu - stolová úprava hlediště, foto Jiří Sejkora
Momentka z loňského Městského plesu - předtančení TK Life, foto Jiří Sejkora
Momentka z loňského Městského plesu - k poslechu i tanci hrála Komorní filharmonie Pardubice, foto Jiří Sejkora
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).