VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 21. březen 2024

Pardubická Noc divadel 2024 zpřístupní zákulisí Východočeského divadla

Výjimečná akce Noc divadel se z původního podzimního termínu přesouvá na jaro a od letošního roku bude součástí oslav Světového dne divadla, který připadá na 27. března. Mimořádný program souborů ze všech koutů republiky je součástí celoevropského projektu European Theatre Night, který se už od roku 2008 snaží více zpřístupnit divadelní svět. Letos se Noc divadel uskuteční v sobotu 23. března, kdy milovníky divadla čekají nejen výjimečná představení, ale rovněž autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, diskuse s tvůrci či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o české části Noci divadel, kterou u nás od roku 2013 koordinuje Institut umění – Divadelní ústav, jsou uveřejněny na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Pardubičtí herci v rámci Noci divadel 2024 umožní divákům nahlédnout do své divadelní kuchyně. Pro zájemce, kteří by si chtěli vyzkoušet hereckou profesi na vlastní kůži, bude připraven zábavný workshop. Začátek je v sobotu 23. března v 18 hodin.

„Po zkušenostech z posledních let jsme usoudili, že největší zájem diváků je o prohlídku divadla. Lidé chtějí nahlédnout do zákulisí, postát si na jevišti, nakouknout do propadla, sledovat točnu ze suterénu, zkontrolovat sklad kulis, přivonět si k vypraným kostýmům nebo se dotknout paruk, vlásenek a rekvizit. A to všechno jim umožníme právě během prohlídky zákulisí. Mezi našimi diváky jsou však i tací, kteří si chtějí divadlo užít jinak, pro ně na jevišti Městského divadla přichystáme herecký workshop, který povedou divadelní lektorky Kateřina Dojčánová, Barbora Lohniská a Kristýna Mlatečková,“ upřesňuje náplň mimořádného večera dramaturgyně Východočeského divadla Jana Uherová.
Radek Smetana

Fotogalerie z loňské Noci divadel ke stažení ZDE

PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).