VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 28. duben 2022

Pardubické Mladé divadelní studio LAIK pokřtí CD muzikálu Showtime

Mladé divadelní studio LAIK, působící při Východočeském divadle už devátou sezónu, uvedlo před Vánocemi premiéru autorského muzikálu Showtime. Dílko začínajících herců se u mladých diváků setkalo s nadšeným přijetím, proto se vedení divadla rozhodlo vydat doprovodné CD s písněmi z nastudovaného muzikálu, které bude slavnostně pokřtěno při repríze v neděli 1. května v 17 hodin v Městském divadle.

Muzikál Showtime nás zavádí mezi chovance dětského domova, kteří se zcela nečekaně musejí poprat s velkým problémem. Zjistí, že by se jejich domov měl zavřít, protože město již na provoz nemá peníze. Začíná tak boj za jedinou jistotu, kterou děti mají. Rozhodnou se, že se nevzdají a že uspořádají velkou show, na které ukážou, co v nich je a že i znevýhodněné děti něco umí…

Libreto muzikálu je z pera dramaturgyně souboru Kristýny Pleškové. Texty písní napsali členové studia Adéla Hrubešová, Dagmar Nárožná a David Piskač. Hudbu složil dlouholetý spolupracovník Východočeského divadla Radek Škeřík. Režie se ujal vedoucí studia, herec Východočeského divadla Zdeněk Rumpík.

„Vznik CD je pro LAIK výjimečnou událostí, která nás opět posune o pomyslný stupínek výš. Za tuto příležitost jsme velmi vděční a chceme poděkovat především Nadaci Lenky a Romana Šmidberských a samozřejmě i Východočeskému divadlu za to, že nám nahrání CD umožnili a projekt podpořili,“ říká Zdeněk Rumpík.

CD obsahuje všech 15 písní, které v muzikálu zazní. Za přípravou stojí Milena Dobrovolná, která s dětmi písně korepetovala a která je spolu s Radkem Škeříkem podepsaná i pod hudební režií CD. Zvukař VČD Tomáš Černík pak nahrávky upravil a vytvořil finální mix.

„Byla to krásná tvůrčí práce. S Radkem a Tomášem jsme se toho chopili s radostí. Pro spoustu dětí to byla první podobná zkušenost a já jsem ráda, že do toho šly naplno, užily si to a daly do toho všechno. Proto si myslím, že můžeme říct, že to bude skutečně vyšperkované CD. A snad můžeme prozradit, že na CD zazní i věci, které v běžném představení diváci neuslyší, třeba beatbox nebo hra na tubu jednoho z našich členů. Takže určitě stojí za to si CD zakoupit. Už se moc těšíme na reakce posluchačů,“ láká na nové CD Milena Dobrovolná.
Radek SmetanaFotogalerie ShowtimePřebal nového CD Mladého divadelního studia LAIK, grafika Kateřina Formánková
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).