VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 4. březen 2024

Pardubickou derniéru hry Rychlost dopadu sněhové vločky navštíví i autorka Nina Jayne Berry

Ve středu 6. března Východočeské divadlo uvede derniéru hry Niny Jayne Berry Rychlost dopadu sněhové vločky, kterou v komorním prostoru Malé scény ve dvoře před dvěma lety inscenoval režisér Mikoláš Tyc. Poslední pardubickou reprízu zhlédne i sama autorka textu, která se spolu s herci a režisérem zúčastní i následné diskuse s diváky. „Do neformální besedy, kterou budeme od 20:45 hodin živě streamovat na YouTube kanále VČD, kde bude uložen i záznam, se zapojí také překladatelka hry Klára Vajnerová, dramaturgyně Jana Pithartová a samozřejmě tlumočník z a do češtiny Ondřej Prokop,“ upřesňuje moderátorka výjimečného setkání Anna Zindulková Hlaváčková.

„Prvotina mladé britské režisérky a dramatičky, která se dočkala ohromného úspěchu už při prvním uvedení v divadle Live Theatre v Newcastlu, je působivou hrou o jiskře, která přeskočí mezi dvěma lidmi a nedá se ničím uhasit, o intenzitě nečekaných pocitů, krásných i bolavých, o cestách, které si člověk volí sám a netuší, co ho na nich potká, o nezdolné dychtivosti života a nezadržitelnosti prchajících okamžiků, za nimiž se otevírají nové, neznámé prostory,“ připomíná Jana Pithartová.

Osudově spjatý životní pár v intimním příběhu nevyhnutelného sblížení i míjení ztvárňují Karolína Šafránková a Josef Láska, jenž se před derniérou svěřil: „Nedávno jsem slyšel rozhovor s Tomášem Töpferem. Říkal, že nemá rád sentimentalitu okolo derniér. Že je v tomhle praktický a že je jasné, že musíme derniérovat, abychom mohli zase premiérovat nové věci. Nicméně tady u »Vločky« se tomu sentimentu neubráním. Je mi strašně líto, že to končí, protože s každým představením cítím, že je to pořád lepší, čistší, zábavnější. Samozřejmě si trochu oddechnu, protože před málokterým představením jsem tak nervózní jako před »Vločkou«. Takže budu rád, že mi odpadne tenhle stres, ale zároveň mi bude smutno z toho, že končí hra, která je podle mě moc dobrá, skvěle napsaná a zrežírovaná.“
Radek Smetana


odkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).