VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 14. únor 2022

Ani letos se pardubické divadlo nezmění v plesový sál

Východočeské divadlo Pardubice zrušilo letošní Divadelní bál, který se měl uskutečnit v sobotu 19. března tradičně v historické budově divadla.

„Epidemiologická situace se bezprostředně dotýká činnosti našeho divadla. Ze všech sil se snažíme zachovat běžný provoz a odehrát prodaná představení, i když je to mnohdy za cenu změny titulů anebo rychlých záskoků, a to dokonce i herci z jiných souborů. Bohužel tato situace je stejná ve všech divadlech a byla i příčinou přeložení GRAND Festivalu smíchu, jehož posun nám vyblokuje týden provozu. A protože si už nemůžeme dovolit zbytečně riskovat další ztrátu hracích dnů, rozhodl jsem se zrušit i letošní Divadelní bál, na který jsme se všichni po tříleté odmlce moc těšili,“ vysvětluje ředitel VČD Petr Dohnal a dodává: „Důvodem bylo i to, že po zrušení Městského plesu jsme nenašli jiného partnera, který by obsadil alespoň druhý termín, neboť přestavba divadla na plesový sál je poměrně nákladná. Stále nevyjasněná opatření do budoucna, a tím i snížený zájem veřejnosti o kulturní a společenské produkce je jen dalším impulzem k opatrnosti při pořádání takovýchto mimořádných akcí. Věříme, že naši příznivci toto opatření pochopí a budou se společně s námi těšit na setkávání v normálních podmínkách.“

Nedílnou součástí plesu každoročně bylo i vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější pardubické herce předešlého roku, jejichž jména budou tentokrát zveřejněna během streamovaného pořadu Hvězdné střepiny v pátek 18. března na Malé scéně ve dvoře.
Radek Smetana

Z Divadelního bálu v roce 2019, foto Jiří Sejkora
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).