VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 4. březen 2022

Režisér Petr Novotný hostem pořadu Dveře dokořán

Během covidového zákazu kulturních, společenských i sportovních akcí bylo Východočeské divadlo Pardubice ve spojení s diváky pouze prostřednictvím online diskusních pořadů Dveře dokořán, které vysílalo na svém facebookovém profilu. Oblíbená zábavná talk show s otevřením divadelních domů neskončila a její autorka a moderátorka Jana Uherová si své hosty zve dál, nyní však už i s publikem v sále komorní Malé scény ve dvoře.

V pondělí 7. března se uskuteční další díl, který bude hostit kmenového režiséra Východočeského divadla Petra Novotného, jenž s pardubickým souborem právě začíná zkoušet svou další autorskou hru, tentokrát černou nekorektní komedii z politického prostředí Mimo záznam.

„Petr Novotný je s naším divadlem pevně spjat už přes dvacet let. V únoru 2001 měl u nás v jeho režii premiéru muzikál Pokrevní bratři. Když jsme Petra na tento titul oslovili, moc jsme nevěřili, že si ve svém nabitém programu pro nás vyšetří čas. Ale nejenže měl čas a chuť, ale místo jedné hostovačky vznikl dlouholetý hluboký vzájemný vztah režiséra a pardubického divadla. S jeho osobou k nám přišla nejen velká dávka energie a profesionality, ale i dlouhodobá zkušenost s muzikálovým žánrem – nemůžu nevzpomenout na jeho slavné Bídníky, Jesus Christ Superstar a mnoho dalších. U nás v jeho režii vznikly velké klasické muzikály jako Šumař na střeše, My Fair Lady, Chicago, Zpívání v dešti či Cabaret,“ říká Jana Uherová. Petr Novotný však není režisérem jen jednoho žánru – věnuje se i dramatům, komediím a svým autorským textům.

„Petr je skvělý, zábavný a chytrý společník. Nerad vystupuje na veřejnosti, ale když už se to stane, tak to stojí za to. Proto se moc těším, až si budeme povídat o těch posledních dvou dekádách jeho života, které jsou tolik svázány s naším divadlem. Byla to šťastná a na úspěchy bohatá léta, má smysl se za nimi ohlédnout, ale také se podívat do budoucna,“ uzavírá Jana Uherová, jejíž zábavný večer s Petrem Novotným mohou diváci sledovat nejen online na facebookovém profilu divadla, ale také přímo na Malé scéně ve dvoře, začátek v 19 hodin.
Radek Smetana

Petr Novotný s Janou Uherovou v pořadu Bez kostýmu v září 2018, foto Jiří Sejkora
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).