VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 22. květen 2014

Studio LAIK při Východočeském divadle nastudovalo další hru

Od letošní sezóny působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let.

„Cílem studia je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení dětí a mládeže, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, i vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem,“ vysvětluje ředitel divadla Petr Dohnal.

Studio LAIK vede herec a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením dramatického souboru v Přelouči Zdeněk Rumpík, který svým žákům v rámci kursu předává nejen základy herecké profese, ale zkouší s nimi i vlastní představení.

První ovoce své několikaměsíční práce sklidili už nejmladší členové studia LAIK na Malé scéně ve dvoře, kde v prosinci uvedli pohádku ruského spisovatele, básníka a dramatika Samuila Jakovleviče Maršaka Dům kočky Modroočky.

V současnosti finišují přípravy hry o lidských ctnostech a nectnostech Ze života hmyzu, která bude mít premiéru už tuto neděli 25. května od 17.00 hodin v Městském divadle. Reprízy se poté uskuteční i na vyhlídce Kunětické hory.

Výběr hry bratří Čapků zdůvodňuje vedoucí souboru Zdeněk Rumpík: „Vždy mám problém, aby látka byla pro děti, aby to bylo tzv. hratelné. Takových her, jako je Ze života hmyzu, kde je velké množství rolí, je málo. V naší inscenaci hraje všech 47 dětí, některé i několik rolí. Už když jsme na začátku sezóny dělali konkurz, vybíral jsem děti s ohledem na tuto hru a role v ní. V novém souboru jsem chtěl začínat s titulem, který dobře znám a mám s ním dobré zkušenosti, koneckonců za dvaadvacet let jsem ho už dvakrát inscenoval.“
Radek Smetana

Zdeněk Rumpík se svými svěřenci na první čtené zkoušce hry Ze života hmyzu, foto Radek Smetana
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).