VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 21. březen 2017

Swingový muzikál Kiss me, Kate poprvé na prknech pardubického divadla

Východočeské divadlo na první jarní víkend 25. a 26. března přichystalo premiéry slavného amerického komediálního muzikálu Kiss me, Kate, který s pardubickým souborem nazkoušela umělecká šéfka Divadla Na Fidlovačce, režisérka Kateřina Dušková. Libreto v roce 1948 napsali Bella a Samuel Spewackovi, hudba a texty písní jsou z dílny fenomenálního jazzmana, skladatele a textaře Colea Portera.

„Nesmrtelná klasika zlaté broadwayské éry se odehrává v zákulisí provinčního divadla v Baltimoru 40. let minulého století. Herci malé soukromé společnosti zkoušejí Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy. Vášnivá přitažlivost i nesmiřitelná nesnášenlivost se však odehrávají nejen na jevišti mezi divadelními postavami Kateřinou a Petrucciem, ale i v zákulisí mezi jejich představiteli, herečkou Lilli a jejím bývalým manželem Fredem. Fred momentálně touží po pozornosti mladší kolegyně a Lilli se hodlá vdát za nehorázně bohatého a vlivného muže a chce divadlo opustit. Ale třeba to všechno dopadne jinak…“ alespoň částečně prozrazuje děj dramaturgyně Jana Uherová a dodává: „Velká sborová taneční a pěvecká čísla, step, strhující písně, temperamentní komediální výstupy a mnoho dalšího zaručuje jediné – nezapomenutelnou zábavu!“

V hlavních rolích budou partneřit Petra Janečková a Milan Němec. Herecké obsazení a bohatou taneční company na jevišti doprovodí neméně početný živý orchestr.

„Divadlo je kouzelný, šílený, pekelný, božský svět, z něhož diváci smí vidět jen část. Miluju dívat se na herce v zákulisí mezi šálami, jak se připravují na výstup. Každý z herců to má trochu jinak, ale ta vteřina před tím, než vstoupí na jeviště, to usebrání, u některých pak vtipy až do poslední chvíle, to je úžasná síla, krásná energie a já si vždy říkám: Kdyby tohle mohli diváci vidět, účastnit se toho rituálu, pocítit tu energii. No a právě Kiss me, Kate je do divadelního zákulisí alespoň na chvíli pustí,“ slibuje režisérka Kateřina Dušková.

Kostýmy do pardubické verze jedinečného muzikálu, který je tzv. divadlem na divadle, navrhla Kristina Matre Křížová, scéna je z dílny Pavla Kocycha, choreografická čísla připravila šéfka baletu libereckého Divadla F. X. Šaldy Alena Pešková, hudební nastudování měl na starosti Radek Škeřík, jenž spolu s Pavlem Horákem s herci také korepetoval.

Nejbližší reprízy Kiss me, Kate v překladu Jiřího Joska Východočeské divadlo uvede 29. března, 8., 14. a 20. dubna v Městském divadle.
Radek Smetana


odkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).