VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 21. únor 2022

Východočeské divadlo Pardubice uvede derniéru hry Mikve

S pardubickými diváky se ve středu 23. února rozloučí inscenace hry Mikve současné izraelské dramatičky Hadar Galron, kterou na velkém jevišti Městského divadla před třemi lety nastudovala režisérka Kateřina Dušková. „Mikve jako židovská rituální lázeň je rámcovým prostorem pro příběh lidské lhostejnosti, přezíravosti a strachu, ale také solidarity a síly společenství. Je to příběh hluboké lidskosti i apel na pospolitost a soucit. A to je nad všemi náboženstvími i kulturami,“ říká Kateřina Dušková.

Hlavní role ztvárňují Jindra Janoušková a Petra Janečková, která se za roli Širy dostala do širší nominace na Cenu Thálie 2018/19.

„Text hry otevírá na pozadí tradičního židovského rituálu téma postavení žen ve společnosti a vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu. Na osudech osmi žen sledujeme střet tradice s moderním životem. Na hladinu rituální očistné lázně vyplouvají tajemství, která měla být ukryta, a pravda, která měla být zamlčena. Hra má však i přes svou silnou emocionálně-etickou apelaci velkou dávku odlehčujícího nadhledu a humoru, a v závěru poskytne hlubokou katarzi,“ uzavírá dramaturgyně Jana Uherová.
Radek Smetana


odkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).