VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 28. duben 2020

Východočeské divadlo Pardubice v době koronavirové

Obvyklý čilý ruch na jevišti Východočeského divadla z důvodu vyhlášení nouzového stavu a s ním souvisejícím zákazem divadelních produkcí musel bohužel 10. března, v generálkovém týdnu před premiérou komedie Sherlock v nesnázích, ustat, chod v divadelním zákulisí však koronavirová pandemie zcela nezastavila – řada oddělení přešla na údržbové práce, na které není během náročné sezóny čas, pracuje se v archivu, jenž se digitalizuje, ekonomický a administrativní úsek částečně využívá možnosti vzdáleného připojení ke svým pracovním počítačům při „home office“, herci se věnují domácí přípravě a v divadelním nahrávacím studiu načítají knihy pro školáky. Na webu a sociálních sítích divadla jsou průběžně uveřejňovány sestřihy inscenací, písně a jiné pořady z archivu VČD.

Rušněji než obvykle bylo v minulých týdnech v divadelní krejčovně, kde téměř měsíc jely šicí stroje na plné obrátky. Krejčové zde šily ochranné roušky pro městskou policii, onkologické a dětské oddělení Pardubické nemocnice, sociální služby, dopravní podnik, magistrát a samozřejmě i pro zaměstnance divadla. Celkem bylo z krejčovny distribuováno 5 101 roušek (dalších cca 500 ústenek dodaných magistrátem zde bylo kompletováno). Po Velikonocích se však již švadlenky vrátily ke své původní náplni práce – k výrobě a údržbě divadelních kostýmů.

Do tradičního provozu se postupně navracejí i ostatní oddělení – v dílnách se vyrábějí scény posledních titulů stávající sezóny (Tři veterániPochyby), za přísných bezpečnostních opatření znovu funguje kancelář předprodeje vstupenek, počítá se také s brzkým zahájením zkoušení. Otevření divadla pro veřejnost nyní závisí už jen na přesném vyspecifikování podmínek hraní a počtu diváků. „Stále doufám, že třeba na plenérové letní scéně na vyhlídce Kunětické hory ještě v letošní sezóně hrát začneme. My na to určitě budeme připraveni a těšíme se na to,“ uzavírá ředitel divadla Petr Dohnal.
Radek SmetanaFotogalerie z předávacích porad - scénakostýmy Tři veteráni

Fotogalerie z šití roušek


PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).