VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 27. červen 2023

Východočeské divadlo přenáší na Kunětickou horu muzikál Pekařova žena

Stávající divadelní sezónu pardubičtí herci uzavřou na vyhlídce Kunětické hory sérií osmi představení komediálního muzikálu Pekařova žena. Inscenace se sice už druhou sezónu hraje v Městském divadle, 29. června však bude mít premiéru její exteriérová verze. Reprízy se v magickém prostoru pod středověkým hradem odehrají v pátek 30. června, v sobotu 1. července a poté od úterý 4. do soboty 8. července tradičně od 20.30 hodin.

Muzikál o lásce z provensálského venkova pro Východočeské divadlo objevil, z anglického originálu přeložil a jeho první uvedení v České republice zprostředkoval režisér Petr Gazdík, který se do povědomí pardubického publika zapsal inscenací crazy muzikálu Kvítek z horrroru.

„Pekařova žena je milou komediální sondou do obyčejného života lidí na venkově v Provence. Námět vychází z ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell,“ říká režisér.

Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová v alternaci s hostující Alžbětou Trembeckou.

„Na Kunětické hoře došlo ke změnám především ve scénografii. Kdo už naši Pekařku viděl, ví, že většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kuňce nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem. Přesun na Kuňku samozřejmě obnáší další a další změny, které divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ prozrazuje dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková.
Radek Smetanaodkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).