VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 4. červen 2024

Východočeské divadlo uvede derniéru Pekařovy ženy na Kunětické hoře

Od čtvrtka 6. června do soboty 8. června se na letní scéně Východočeského divadla na rondelu hradu Kunětická hora uskuteční poslední reprízy muzikálové komedie Pekařova žena, kterou pro pardubický soubor objevil a přeložil režisér Petr Gazdík. „Muzikál Pekařova žena je milou komediální sondou do běžného života lidí na francouzském venkově. Námět vychází z velmi ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell,“ říká režisér.

Premiéra Pekařovy ženy se uskutečnila před dvěma lety v Městském divadle, po roce divadlo uvedlo i její plenérovou verzi v amfiteátru na Kunětické hoře. „Ke změnám došlo především ve scénografii. Většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kunětické hoře nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem. Přesun pod širé nebe samozřejmě obnášel další a další změny, které ale divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ přibližuje dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková.

S Pekařovou ženou se diváci naposledy přenesou do malebné Provence, kde se obyčejní venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb. Hlavní role stárnoucího pekaře Castagneta a jeho mladičké ženy Genevieve, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová.

„Pekařova žena je jednou z mých nejoblíbenějších inscenací! Krásný muzikál se šťastným koncem. Stýskat se mi po ní bude moc! Doufám, že se s Petrem Gazdíkem ještě někdy potkám při další spolupráci,“ prozradil před derniérou Tomáš Lněnička.
Radek Smetana


odkaz ina inscenaci s fotografiemi v plné kvalitě
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).