VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
tisková zpráva 2. červen 2017

Zábavný pořad Bez nápovědy uzavírá svou divadelní pouť

V roce 2015 Východočeské divadlo uvedlo novinku v podobě diskusního pořadu Bez nápovědy, který navázal na své úspěšné předchůdce Pozváni na zámek, Večerní šumlování či Volání sirén. Zábavná talk show, kterou opět moderuje dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová, představuje členy pardubického souboru z jiného úhlu pohledu, než z jakého je diváci znají z jeviště. Zpestřením neformálních večerů je vždy kavárenská úprava Malé scény ve dvoře a připravené pohoštění.

Herci čelí nejen moderátorčiným otázkám, ale také dotazům z publika. „Večery jsou především založeny na interakci s diváky, kteří jsou nedílnou součástí programu,“ říká ředitel divadla Petr Dohnal.

Dvouletým cyklem prošla už většina souboru, proto oblíbené Bez nápovědy čeká derniéra. „Budu však moc ráda, když takováto netradiční setkání budou pokračovat v jakékoliv formě dál. O podobném typu pořadu už dokonce uvažujeme, takže diváky pravděpodobně na Malou scénu brzy znovu pozveme,“ prozrazuje Jana Uherová, jež si do posledního dílu, který se uskuteční v pondělí 5. června, pozvala Jana Musila, Josefa PejchalaRadka Žáka.

„Za dvacet let svého působení ve Východočeském divadle jsem se asi stala pamětníkem, protože ač jsou všichni tři hosté mého posledního Bez nápovědy už dlouholetí členové našeho divadla, přesto si pamatuji jejich příchody. Radka Žáka znám už z našeho prvního společného angažmá v Moravském divadle Olomouc. Poté se naše cesty rozdělily, abychom se opět potkali zde v Pardubicích. Spolu si budeme povídat nejen o pěkných hereckých příležitostech, ale i o jeho režisérských počinech. Na Honzu Musila jsme se kdysi jeli podívat také do olomouckého divadla, kde hrál v Pokrevních bratrech. Hned nato dostal nabídku na angažmá do Pardubic. Co mě na Honzovi vedle jeho herecké práce nejvíce zajímá, jsou jeho filmové ambice i realizace. Jako autor a režisér je už podepsán pod několika menšími útvary. Pepa Pejchal má s Radkem a Honzou společné krátké angažmá v Moravském divadle Olomouc. Ano, všichni čtyři jsme tímto divadlem prošli a už více než desetiletí jsme v Pardubicích. Pepa začínal jako klasický příklad princů a romantických hrdinů. Během posledních let se však přehrál do jiného druhu postav, k charakterním, nejednoznačným hrdinům. Hraje divadlo, někdy zpívá s kapelou, moderuje, vychovává dvě děti a má spoustu zájmů. Věřím, že i jeho vyprávění bude diváky zajímat,“ říká Jana Uherová.
Radek Smetana

Malá scéna se při pořadu Bez nápovědy mění na malou literární kavárnu, foto Jiří Sejkora
PR

Kontakt:

Radek Smetana
Public Relations manažer
smetana@vcd.cz
tel: 466 616 412
nebo 602 595 016


Fotografie v tiskové kvalitě:

Všechny fotografie ve fotogaleriích u jednotlivých inscenací i u tiskových zpráv lze stáhnout v tiskové kvalitě
(přes šipku vpravo dole u vybrané
fotografie).