VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Alexandr Postler

Alexandr Postler (* 1962 v Plzni)

Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, následně působil v divadlech v Českém Těšíně a Opavě. Po návratu do Těšínského divadla nastoupil v roce 1994 do angažmá ve VČD. Jeho nejoblíbenější rolí, na kterou s dojetím vzpomíná, byl třetí zbrojnoš v Ibsenových Nápadnících trůnu (2000). Rád hrál ale také např. postavu Francoise Pignona v komedii Blbec k večeři (2012). Narodil se ve znamení Vah. Je hloubavé povahy, neustále o něčem přemýšlí, a proto prakticky nikdy neodpočívá. Umí do všeho kecat a neumí uklízet. Jeho nejoblíbenější činností je pozorování koček (vlastních i cizích). Sní mužské sny. Největší strach má ze svých snů. Jeho nejoblíbenější jídlo je guláš s Mejzlíkem, dršťková s Kalužným a brněnský řízek s Němcem. Za nejdůležitější považuje lidskou empatii. V současné etapě života se řídí především sám sebou, ale i tichým pozorováním světa.

Je synem režiéra a herce Alexandra Postlera a herečky a hlasové poradkyně Jany Postlerové, jeho sestrou je herečka Simona Postlerová.

Současné role na repertoáru

P. Pörtner / BLÁZNIVÉ NŮŽKY

Premiéra 13. a 14. října 2007 v Městském divadle, 8. října 2015 na Malé scéně ve dvoře

K. Svoboda – Z. Podskalský – J. Štaidl – E. Krečmar / NOC NA KARLŠTEJNĚ

Premiéra 26. června 2021 na Kunětické hoře (z důvodu pandemie koronaviru přeložena z 21. listopadu 2020 v Městském divadle)

L. Rosten – M. Hanuš / PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD

Premiéra 17. prosince 2022 v Městském divadle

O. Brousek – R. Balaš / DO NEBES!

Premiéra 28. října 2023 v Městském divadle

P. Abraham / BLÁZINEC BOŽÍ

Premiéra 16. prosince 2023 v Městském divadle

Články

Fotografie