VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Romana Chvalová

Romana Chvalová (* 1962 v Praze)

Na pražské DAMU studovala v jednom ročníku s pozdějšími kolegy Josefem Vránou, Petrem Dohnalem, Stanislavem Lehkým a se svým budoucím manželem Jiřím Kalužným. Ráda vzpomíná na hostování v Národním divadle v Ostrovského hře Výsostné místo. V roce 1984 nastoupila do angažmá v pardubickém divadle. Její nejoblíbenější role byla Ondina (1986), prý ze sentimentu, že to bylo tak dávno. (I když oblíbených rolí měla mnohem víc a vybrat jednu je podle ní tak trochu „Sophiina volba“.) Narodila se ve znamení Býka. Ráda cestuje a zaváří okurky, natírá (cokoliv!) a kochá se svým rozkvetlým balkonem. Umí báječnou vajíčkovou tlačenku a neumí se zbavit závislosti na sladkém. Nejraději odpočívá spánkem, nad knížkou nebo spánkem nad knížkou. (Obdivuhodná je její schopnost usnout během jediné minuty.) Nejdůležitější je pro ni zdraví, spokojenost blízkých a pozitivní energie v jejím okolí. Ráda se oddává snění o cestování – létu, slunci, vodě. Největší strach má z nemoci a bezmoci. Ačkoli má pocit, že to dnes už příliš neplatí, řídí se i nadále heslem: „S poctivostí nejdál dojdeš.“

Současné role na repertoáru

K. Tučková – J. Janků – K. Dušková / ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Předpremiéra 8. října 2021 v Městském divadle, premiéra 4. prosince 2021 (z důvodu koronavirové pandemie přesunuta z 16. ledna 2021)

L. Lagronová / JAKO BŘITVA

Předpremiéra 1. září 2021 v Městském divadle, premiéra 9. října 2021 (z důvodu koronavirové pandemie přesunuta z 20. března 2021)

P. Abraham / MIMO ZÁZNAM

Premiéra 23. dubna 2022 v Městském divadle

L. Rosten – M. Hanuš / PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD

Premiéra 17. prosince 2022 v Městském divadle

Články

Fotografie