VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET

Zdeněk Rumpík

Zdeněk Rumpík (* 1950 ve Svitavách)

Po absolvování pražské DAMU začínal svou profesionální dráhu v divadle v Olomouci, odkud v roce 1979 přešel do Pardubic. Z VČD si ještě dvakrát odskočil – poprvé na konci 80. let do královéhradeckého divadla, kde působil jako herec a ředitel, a později ještě do pražského divadla Skelet Pavla Trávníčka. Ve VČD vede Mladé divadelní studio LAIK. Narodil se ve znamení Blíženců. Rád prý dělá úplně vše v každém okamžiku a odpočívá zásadně prací. Sní jen o tom, co je schopen realizovat, a dokonalé štěstí je podle něj utopie. Za nejdůležitější považuje zdraví, rodinu a práci. Opravdu budí zdání dokonalého muže! Umí pracovat se dřevem, železem, betonem, lovit zvěř, plavat, lyžovat, řídit auto a chodit po jevišti… Lituje však, že neumí řídit letadlo, ponorku a kosmickou loď. V názoru na svět je zajedno se Sofoklem: „Člověk se mýlí, dělá chybu, ale chyba ho ještě nemusí zničit, když je dost moudrý, aby se zastavil."

Současné role na repertoáru

T. Stoppard – M. Norman – L. Hall / ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE

Premiéra 13. října 2018 v Městském divadle

P. Morgan / AUDIENCE U KRÁLOVNY

Premiéra 22. února 2020 v Městském divadle

K. Svoboda – Z. Podskalský – J. Štaidl – E. Krečmar / NOC NA KARLŠTEJNĚ

Premiéra 26. června 2021 na Kunětické hoře (z důvodu pandemie koronaviru přeložena z 21. listopadu 2020 v Městském divadle)

L. Lagronová / JAKO BŘITVA

Předpremiéra 1. září 2021 v Městském divadle, premiéra 9. října 2021 (z důvodu koronavirové pandemie přesunuta z 20. března 2021)

Články

Fotografie