VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
15. únor 2021

Dveře dokořán tentokrát s PETROU JANEČKOVOU

Ve čtvrtek 18. února vám znovu symbolicky otevřeme „dveře dokořán“ a zveme vás na další díl online zábavného diskusního pořadu s příznačným názvem Dveře dokořán, který nově vysíláme na našem facebookovém profilu. Autorkou a moderátorkou neformálních setkání s herci je Jana Uherová, která své kolegy hostí vždy ve čtvrtek jednou za čtrnáct dnů v komorním prostoru Poedia v klubu. Tento čtvrtek do pomyslného „křesla pro hosta“ usedne jedna z našich nejpopulárnějších hereček Petra Janečková, která od svého nástupu do angažmá ve Východočeském divadle v roce 1998 už třináctkrát opanovala anketu o nejoblíbenější herečku roku.

„Na Petru se opravdu moc těším. Známe se spoustu let, často jsme spolu zkoušely, ale také jsme se přátelily, a přátelíme pořád, jezdily na společné dovolené. Jednu dobu jsme dokonce vedle sebe bydlely v divadelní ubytovně – byla to velká vila se zahradou a často jsme tam hostily kolegy z divadla, pořádaly párty, dělaly mejdany, oslavovaly narozeniny… Mládí, čas malin nezralých… A hrály jsme hry, myslím ty společenské, ne divadelní. Prostě máme spoustu společných vzpomínek a rády se o ně podělíme s našimi diváky. Pro Petru mám připraveno několik moc milých překvapení. Věřím, že bude o čem si povídat a že nás to všechny bude bavit,“ láká na čtvrteční online stream Jana Uherová.

Během večera bude opět dán prostor i vám a vašim dotazům. Živé vysílání startuje ve čtvrtek 18. února v 18 hodin na facebookovém profilu divadla, sledovat pořad lze i bez osobního účtu na Facebooku.
Radek Smetana

Petra Janečková na posledním Divadelním bále v historické budově Městského divadla, foto Jiří Sejkora