VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
7. únor 2018

Kunětická hora už láká na letní plenérové tituly

Při pohledu z okna mnohé z nás pravděpodobně ještě nenapadne shánět místa na divadelní představení pod širým nebem, jenomže až přijdou slunné dny s teplými nocemi, může být na koupi vstupenek už pozdě. Vyprodat rozměrný amfiteátr na vyhlídce Kunětické hory nebývá až tak snadné, proto jsme předprodej vstupenek na letošní květnové, červnové i červencové večery pod hvězdami již spustili. A k naší velké radosti je o ně opět obrovský zájem! Proto připomínáme, abyste si přišli vybrat včas…

Letos se do magického prostoru pod hradem navrátí veleúspěšná pohádková inscenace pro celou rodinu KRÁSKA A ZVÍŘEVeronikou Čermák MackovouJosefem Láskou v titulních rolích. Režisér Petr Novotný si k inscenování Hrubínova básnického zpracování starofrancouzské pohádky přizval Michala Hrůzu, jenž do hry složil scénickou hudbu a napsal písně, které sám i nazpíval a které jsme při příležitosti premiéry vydali na CD. O úspěchu naší „Krásky“ svědčí dvojnásobné vítězství v divácké anketě o nejoblíbenější inscenaci roku (za předloňský i loňský rok), vloni se navíc stala i nejnavštěvovanějším titulem Východočeského divadla, během roku 2017 ji v Pardubicích a na zájezdech zhlédlo 13 752 diváků! Kunětická hora ji v létě nabídne 24., 25., 26. a 31. května1. a 2. června tradičně od 20.30 hodin.

V pohádkovém duchu se ponese i letošní novinka na Kunětické hoře. Režisér Marián Pecko zde na konci sezóny nastuduje bláznivou veselohru KRÁL JELENEM slavného barokního komediografa Carla Gozziho, mladšího souputníka Carla Goldoniho. Těšit se můžete na komedii o důvěřivém a naivním králi, jeho zlotřilém ministrovi, ale také o velikém mágovi a astrologovi, jenž se promění v papouška… Zárukou skvělé zábavy je nejen jméno režiséra, mimořádně humorné situace a exotický námět, ale v neposlední řadě i obsazení hlavních rolí, které ztvární Milan NěmecLadislav Špiner. Premiéry jsou naplánovány na 16. a 17. června, reprízy pak na 22., 23., 24., 29. a 30. června1. července rovněž od 20.30 hodin.

Kouzelné večery na hradní vyhlídce jsou svou jedinečnou atmosférou zcela výjimečné a neopakovatelné, přijďte si je s námi užít. Už teď se na vás těšíme!

Vstupenky můžete zakoupit i on-line zde na webu - Kráska a zvíře / Král jelenem.
Radek Smetana

Petra Janečková, Josef Pejchal, Martin Mejzlík a Milan Němec v Krásce a zvířeti na Kunětické hoře, foto Jan Faukner