VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

MŮJ ÚČET
26. říjen 2023

S Janem Kašparem poprvé DO NEBES!

O víkendu 28. a 29. října se na velkém jevišti Východočeského divadla uskuteční slavnostní premiéry autorského muzikálu Do nebes!, který vznikl přímo pro náš herecký soubor. Libreto napsal muzikálový režisér, choreograf a dramatik Radek Balaš, jenž je rovněž režisérem inscenace. Hudbu složil jeho dlouholetý spolutvůrce Ondřej Brousek, herec a skladatel, člen kapely Monkey Business.

„Zbrusu nový muzikál Do nebes! hravou formou líčí šťastnou část života pardubického rodáka Jana Kašpara, nejznámějšího z prvních českých leteckých konstruktérů a pilotů, který se proslavil zejména svými průkopnickými dálkovými lety,“ prozrazuje dramaturgyně Jana Pithartová.

Inženýra Kašpara ztvární nová posila pánské části našeho hereckého ansámblu Štěpán Pospíšil, pro něhož to bude první velká příležitost v pardubickém angažmá (diváci ho však již měli možnost vidět v roli Francka v Maryše, jehož pohostinsky nastudoval na konci minulé divadelní sezóny). Po jeho boku se postaví Petra Janečková, Eliška Jechová, Jan Musil, Josef Pejchal, Ladislav Špiner a další. Orchestrální hudbu nahrála Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta Jana Kučery.

Partnerem naší novinky je Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara v Pardubicích, které pro diváky připravilo aviatickou soutěžní anketu, jejíž vylosovaný vítěz na konci sezóny obdrží voucher na 60 minut výcviku na leteckém simulátoru.

Sobotní premiérový večer doprovodí ve foyer vernisáž výstavy vysokomýtské výtvarnice Adriany Marci.
Radek Smetana

Štěpán Pospíšil alias Jan Kašpar v muzikálu Do nebes!, foto Petr Šedivý