VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Úvodní stránka Festivalu   NOVIN(k)Y VÝSLEDKY

 
 

Jaký bude VII. ročník GRAND Festivalu smíchu?

Celý podzim se pro mě a kolegu Martina Fahrnera nesl hlavně ve znamení příprav na nastávající ročník GRAND Festivalu smíchu. To ovšem neznamená, že za komediemi začínáme jezdit v září, naopak, už od dubna do konce sezóny jsme viděli hodně představení. Ale tentokrát se na nás opravdu dlouho neusmálo štěstí. Až ke konci října jsme viděli hned několik dobrých inscenací, které měly u diváků velký úspěch, a doufám, že se budou líbit i v Pardubicích. Kdo má rád fantasy literaturu Terryho Pratcheta, může se těšit na Maškarádu čili Fantoma opery z Divadla v Dlouhé v Praze, jež je volným pokračováním předchozí úspěšné komedie Soudné sestry, opět v režii Hany Burešové. Dalším divadlem z Prahy bude Divadlo Bez zábradlí, které se na našem festivalu představí poprvé, a to titulem Maratón od Clauda Confortese. V rolích tří maratónských běžců excelují Bob Klepl, Adrian Jastraban a Filip Čapka, režie se ujal Radek Balaš. Martin Glaser inscenoval v Českých Budějovicích hru Neila LaButea Tlustý prase a myslím si, že i přes neodbytná vážnější témata v závěru je to hra nesmírně vtipná a zábavná a bude naše diváky zajímat. Za scénou je situační komedie o tom, co se děje na scéně a hlavně za scénou při divadelním představení. S tímto opusem Michaela Frayna se představí Moravské divadlo Olomouc v režii Zdeňka Duška. To jsou komedie, o kterých téměř bezpečně víme, že se v Pardubicích na festivalu objeví. Jaký další titul doplní tuto čtveřici, není v tuto chvíli jasné, ale uvažujeme o retromuzikálu Hledá se muž! Zn. Bohatý Divadla Na Fidlovačce nebo o Postelové frašce Divadla F. X. Šaldy v Liberci či o hře z české současnosti Jako zmoklá slepice Horáckého divadla Jihlava. Naše divadlo vstoupí do festivalového boje o přízeň poroty i diváků stylovou veselohrou s písněmi Na letním bytě v režii Martina Glasera.

Velmi bohatý bude i doprovodný program. Připravili jsme zábavu pro všechny věkové kategorie v širokém spektru žánru komedie. Teenagerům a jejich rodičům je určena inscenace Divadla Drak Tajný deník Adriana Molea. Plzeňské divadlo Alfa přiveze Tři mušketýry, loutkové divadlo, které si ovšem vychutnají spíše dospělí diváci. Mládeži jsou určeny inscenace divadelních škol, konkrétně Ťululum pražské konzervatoře a Ťapákovci studia DAMU. Senioři ocení kabaret z prostředí pražské periférie Na poříčí dítě křičí, kde si budou moct zavzpomínat a zazpívat spolu s herci písně jako Točte se pardálové, Kanonýr Jabůrek či Baj-kaj-laj aneb Praha je Čechů ráj.

Ze Slovenska k nám tentokrát zavítá Městské divadlo Žilina s komedií Spor, která se před několika lety hrála i v našem divadle. Slovenskou inscenaci, která je osvěžena kabaretní formou, režíroval Marián Pecko. Uvažujeme i o dalších projektech divadelních i nedivadelních, diváci se můžou těšit i na koncerty a výstavy. Věříme, že každý si najde program odpovídající jeho zájmům, a doufáme, že pardubický týden zábavy a legrace bude jako každý rok vítaným zpestřením v únorových plískanicích.

JaU, Divadelní zpravodaj 12/2006

MARATÓN, Divadlo bez zábradlí
foto: www.bezzabradli.cz

 

Maškaráda čili Fantom opery, Divadlo v Dlouhé
foto: www.divadlovdlouhe.cz

 

TLUSTÝ PRASE, Jihočeské divadlo Č. Budějovice
foto: www.jihoceskedivadlo.cz

ZA SCÉNOU, Moravské divadlo
foto: Olomoucwww.moravskedivadlo.cz Copyright © 2000-2023, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN