VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

DVD 100 let VČD společenská hra papírový model divadla – vystřihovánka

Dny otevřených dveří Šumlování ve zkušebně podzimní oslavy, medaile

Sto let Městského divadla ve Státním okresním archivu

stručná historie 100 let divadla rekonstrukce 2002foto 2002 rekonstrukce 2003

základní kámen nová opona lustr kniha o historii VČD kalendář 2010 (historická fota)

Prosinec před sto lety...   Prosinec po sto letech... Sto let Městského divadla ve foyer

Momentky z oslavy stých narozenin kniha PŘED OPONOU, ZA OPONOU

 

Sto let Městského divadla v Pardubicích

Vstoupili jsme do roku 2009, který je pro Východočeské divadlo velmi významný, neboť v tomto roce budova Městského divadla slaví sto let od svého otevření. Toto výročí si chceme připomínat celý jubilejní rok, proto jsme pro vás připravili řadu novinek, kterými bychom chtěli na sté výročí divadla upozornit a připomenout ho, aby všichni Pardubáci věděli, kolik let je jejich divadlu.

Východočeské divadlo bude každý měsíc otevírat své zákulisí a zvát diváky na Dny otevřených dveří. Dva z nich budou rozsáhlejší, a právě během nich se představí i všechna divadelní řemesla – vlásenkáři, osvětlovači, garderobiérky, zvukaři…

Čekají vás dva zbrusu nové vzpomínkové divadelní pořady. Jeden s hereckými osobnostmi, jež prošly pardubickým divadlem a nesmazatelně se zapsaly do jeho historie, kterým vás bude provázet známý Jirka Šlupka Svěrák. A druhý zábavnou formou přiblíží současné herecké tváře našeho ansámblu.

VČD k výročí vydá i dvě publikace, jedna bude samozřejmě věnována umělecké činnosti divadla v průběhu sta let jeho trvání a tou druhou budou povídky nezapomenutelného herce Alexeje Gsöllhofera.

Jubileum divadla připomenou i drobné upomínkové předměty, stolní hra z divadelního prostředí, vystřihovací papírový model divadla – plastická maketa Východočeského divadla, kalendář a v neposlední řadě i slavnostní představení v den stého výročí otevření divadla, kterým oslavy jubilea vyvrcholí.

V Divadelním zpravodaji si výročí budeme celý rok připomínat v Kapitolách z dějin Východočeského divadla, které přiblíží zajímavé momenty z historie pardubického divadla.

Do nového roku vám přejeme zdraví, štěstí, lásku, pohodu a divadlu nejen do roku 2009, ale i do dalších sta let ZLOM VAZ!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 1/2009 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN