VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Papírový model divadla

Vánoce jsou za dveřmi a vy stále nevíte, jakými dárky překvapíte své nejbližší? Nechte se inspirovat v našem divadelním obchůdku ve foyer či v předprodeji. Můžete si pořídit i papírovou maketu divadla:

K existujícím modelům českých divadel (Národního divadla a Stavovského divadla) jsme si dovolili přistoupit s modelem Městského divadla v Pardubicích. Je proveden v měřítku 1:160, tj. ve velikosti modelové železnice velikosti "N", měřítkem jsme také blízko měřítku modelu Pardubického zámku (1:165).

Na obrázcích můžete vidět, že detaily jsou zpracovány se zvýšenou pečlivostí a případné zvětšení je možné. Můžete si tedy spočítáním a následným zvětšením nebo zmenšením kopie stanovit měřítko vlastní.

Model je proveden ve volitelných stupních obtížnosti. Můžete volit mezi verzí s menším počtem plastických detailů nebo verzí s maximem detailů nebo volit vlastní verzi a plasticky zpracovávat jen vámi vybrané detaily.

Věnujte, prosím, pozornost návodu a pro začínající modeláře doporučujeme před zahájením stavby prostudovat "Důležité zásady pro stavbu papírových modelů", které jsou součástí sešitu s modelem. Případné další rady najdete bohatě zastoupeny na www.papirovemodelarstvi.cz.

Přejeme vám hodně potěšení při stavbě modelu a spokojenost s výsledkem vaší práce. Pokud se rozhodnete podělit se o tuto radost a poslat nám fotografie vašeho modelu na níže uvedenou e-mailovou adresu, budeme rádi. Také nás potěší zprávy o zkušenostech se stavbou a případným vlastním vylepšením nebo doplněním. Vybrané příspěvky zde rádi zveřejníme.

Model si můžete v předprodeji vstupenek za divadlem nebo v obchůdku ve vstupním vestibulu divadla, obchůdek je otevřený půl hodiny před začátkem a v průběhu přestávky večerního představení.

Model je také možno objednat k dodání poštou, k ceně modelu je třeba připočítat poštovné (balné neúčtujeme) dle zvoleného druhu poštovní zásilky a aktuálního tarifu České pošty. Objednávky pište na e-mail model@vcd.cz, cena včetně poštovného vám bude obratem dodána k odsouhlasení.

Petr Král, 10. prosince 2009

Klikněte na obrázky – zobrazí se Vám velké!!!
Můžete se tak přesvědčit o detailnosti a kvalitě provedení modelu.  Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN