VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

stručná historie 100 let divadla rekonstrukce 2002foto 2002 rekonstrukce 2003

základní kámen nová opona lustr kniha o historii VČD kalendář 2010 (historická fota)

Prosinec před sto lety...   Prosinec po sto letech... Sto let Městského divadla ve foyer

Momentky z oslavy stých narozenin kniha PŘED OPONOU, ZA OPONOU

DVD 100 let VČD společenská hra papírový model divadla – vystřihovánka

Dny otevřených dveří Šumlování ve zkušebně podzimní oslavy, medaile

Sto let Městského divadla ve Státním okresním archivu

fotogalerie 22. 3. 2009

 

I v květnu vás pozveme do zákulisí (31. května 2009)

Divadlo bylo slavnostně otevřeno 11. prosince 1909Květnový Den otevřených dveří se uskuteční v neděli 31. května a bude to poslední nahlédnutí do naší „divadelní kuchyně“ v této sezóně. Prohlídky se uskuteční v hodinových intervalech a začínají ve 13.00, 14.00 a v 15.00 hodin, divadlem vás opět provedou naši herci.

Skupinky diváků budou jako vždy početně omezené. Na konkrétní hodinu si tedy zájemci musí za symbolických 20 Kč zakoupit vstupenku. Vstupenky se prodávají v předprodeji VČD nebo přímo na místě před jednotlivými prohlídkami, ale s tím rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené. Těšíme se na vás!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 5/2009


Další Den otevřených dveří ve Východočeském divadle už v neděli 19. dubna

Divadlo bylo slavnostně otevřeno 11. prosince 1909Při příležitosti oslav stého výročí budovy Městského divadla Východočeské divadlo Pardubice po celý jubilejní rok 2009 pravidelně otevírá své zákulisí.

Další Den otevřených dveří se uskuteční již tuto neděli 19. dubna 2009 od 13.00, 14.00 a 15.00 hodin. Tři skupinky zájemců projdou divadlem za doprovodu Dagmar Novotné a Zdeňka Rumpíka, kteří návštěvníkům vyloží stoletou historii divadla v Pardubicích a prozradí kdejakou zákulisní perličku či nové poznatky z knihy o historii divadla, kterou vydáme na podzim tohoto roku.

Petra Janečková a Ladislav Špiner pak na jevišti návštěvníky seznámí s průběhem hereckých zkoušek a ukážou, jak se aranžuje či jak se herci před představením rozezpívávají a rozmlouvají. Role herců si však na jevišti vyzkouší sami diváci!

Novinkou pro návštěvníky dubnového Dne otevřených dveří bude seznámení s defibrilátorem, který je již několik měsíců umístěn v divadle a jehož důležitost jsme si uvědomili při nedávné derniéře inscenace Urvi to!, kdy během představení jedna divačka zkolabovala. Na zkušebně proto ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje proběhne krátká instruktáž s odborným výkladem, jak pomocí defibrilátoru podat rychlou první pomoc, která může zachránit lidský život.  

Skupinky návštěvníků budou opět početně omezené, proto si zájemci musí zakoupit vstupenku, cena je symbolických 20 Kč.

Radek Smetana

Pokud jste se nemohli velkého Dne otevřených dveří zúčastnit, slibujeme, že jeden takový uspořádáme ještě na podzim tohoto roku. Dnes vám nabízíme alespoň malou „ochutnávku“ toho, co vás příště čeká…


„Velký“ Den otevřených dveří už 22. března

Divadlo bylo slavnostně otevřeno 11. prosince 1909 Při příležitosti oslav stého výročí budovy Městského divadla jsme 8. února uspořádali první ze série Dnů otevřených dveří. Tři skupinky zájemců prošly divadlem za doprovodu Dáši Novotné a Zdeňka Rumpíka, kteří návštěvníkům vyložili stoletou historii divadla v Pardubicích, prozradili kdejakou perličku ze zákulisí a dokonce na jevišti předvedli, jak vypadá herecká zkouška, jak se aranžuje či jak se herci rozezpívávají a rozmlouvají. Role herců si však na jevišti vyzkoušeli sami diváci! Zákulisím v neděli prošlo okolo 150 zájemců.

Další Den otevřených dveří se uskuteční 22. března 2009, kdy se divákům představí i jednotlivé divadelní profese, např. garderobky předvedou kostýmy, vlásenkáři ukáží, jak se poutkují paruky či lepí kníry, k vidění bude i kouřostroj a mnoho dalšího. Zájemci si budou moci rozsvítit nový lustr v hledišti, „zaštychovat“, svést se na točně a třeba se i dozvědět, čemu se v divadle říká „vrtík“. K nahlédnutí budou samozřejmě i herecké šatny.

Protože se bude jednat o rozsáhlejší Den otevřených dveří, pracovně mu říkáme „Velký“, prohlídky budou jen dvě – začátek v 11:00 a ve 13:00 hodin. Skupinky návštěvníků budou opět početně omezené, proto si zájemci musí zakoupit vstupenku – cena 30,- Kč. Těšíme se na vás!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 3/2009

Celá fotogalerie ze dne otevřených dveří


Stánek garderoby, M. Divišová


Ve zkušebním dvoře

Únorový den otevřených dveří

Divadlo bylo slavnostně otevřeno 11. prosince 1909V rámci oslav stého výročí otevření budovy Městského divadla jsme slibovali pravidelné Dny otevřených dveří. Své slovo držíme a první se bude konat již v neděli 8. února, tři skupiny zájemců provedou po divadle a jeho zákulisí Dagmar Novotná a Zdeněk Rumpík. Prohlídky se uskuteční v hodinových intervalech a začínají ve 14.00, v 15.00 a 16.00 hodin.

Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců, jsme se rozhodli, že skupinky diváků budou početně omezené. Na konkrétní hodinu si tedy zájemci musejí za symbolických 20,- Kč zakoupit vstupenku. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji VČD či přímo na místě před jednotlivými prohlídkami, ale s tím rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené. Zákulisí divadla však budeme během jubilejního roku 2009 otevírat pravidelně, tudíž by se měl do divadla dostat opravdu každý. Těšíme se na vás!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 2/2009

V neděli 8. února jsme otevřeli divadelní zákulisí

Při příležitosti oslav stého výročí budovy Městského divadla jsme 8. února uspořádali první ze série Dnů otevřených dveří. Tři skupinky zájemců prošly divadlem za doprovodu Dagmar Novotné a Zdeňka Rumpíka, kteří návštěvníkům vyložili stoletou historii divadla v Pardubicích, prozradili kdejakou perličku ze zákulisí a dokonce na jevišti předvedli, jak vypadá herecká zkouška, jak se aranžuje či jak se herci rozezpívávají a rozmlouvají. Role herců si však na jevišti vyzkoušeli sami diváci! Zákulisím v neděli prošlo okolo 150 zájemců.
Další Den otevřených dveří se uskuteční 22. března, kdy se divákům představí i jednotlivé divadelní profese (vlásenkáři, osvětlovači, zvukaři…). Prohlídky budou opět početně omezené, proto si zájemci musí zakoupit vstupenku. Těšíme se na vás!

Radek Smetana, 8. února 2009


Aranžovací zkouška Zdeňka Rumpíka s diváky,
kteří si zahráli v Broukovi v hlavě. Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN