VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

 

Střípky ze zákulisí (prosinec 2008)


Už v polovině listopadu proběhla v čalounické dílně předávací porada návrhů scény muzikálu Chicago. Scénograf Ivo Žídek zasvěceně vysvětlil řediteli divadla a zaměstnancům dílen, jak by měly kulisy fungovat, a domlouval jejich výrobu.


20. listopadu divadelní klub zažil další oslavu, tentokrát narozeniny slavil ředitel divadla Petr Dohnal. Že by Jirka Kalužný tolik myslel na ředitelovo zdraví? Ne, ne, za jablečným džusem se schovávala i pálenka…


3. prosince jsme uspořádali tiskovou konferenci k premiéře Hamleta. A protože inscenujeme jeho kratší verzi, tzv. „malého Hamleta“, režisér Jiří Seydler a překladatel Jiří Josek se tentokrát s novináři sešli v menším prostoru ředitelského salónku.


Po premiéře Hamleta… Divadelní klub je stále bez provozovatele! Být, či nebýt rozmrzelý? Když vás obsluhuje sličná Kristina Jelínková, není co řešit!


6. prosince dopoledne Anděl Martina Mejzlíková, Mikuláš Lexa Postler a Čert Vašek Dušek rozdávali ve foyer dárky dětem zaměstnanců divadla. Sice se občas objevily slzičky, ale spokojenost a radost nakonec převládaly.


Druhý prosincový týden se ve zvukovém studiu divadla nahrávala rozhlasová hra Casanova na duchcovském zámku. Režisér Otakar Kosek (vpravo), Romana Chvalová a Jan Hyhlík si před natáčením vyměnili pár vtipných historek a hned se dali do práce…

foto: archiv VČD, Divadelní zpravodaj 9/2008

  Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN