VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Čas katů fotogalerie Postava kata mě neděsí Premiérové momentky


M. Sikorová, Z. Rumpík, J. Kalužný a L. Špiner
ČAS KATŮ – foto Michal Klíma

 

Kat Roch naposledy odlétne balónem
a s ním i jubilejní stá sezóna…

Posledním představením sté sezóny Východočeského divadla bude inscenace současného maďarského autora Kornela Hamvaie Čas katů, tato repríza ukončí nejen jubilejní sezónu, ale i pouť kata Jean-Pierra Roche na pardubickém jevišti. Ve středu 30. června se v Městském divadle bohužel rozloučíme s inscenací, kterou s Jiřím Kalužným v hlavní roli nastudoval Petr Novotný a která měla premiéru teprve před rokem, 30. května 2009.

Řadou divadelních cen ověnčená hra plná zvratů, napětí a komických i dojemných momentů je příběhem spořádaného a čestného venkovského kata Roche (skutečně existující historické postavy), který je přeložen do jiného města, a proto se vydává pro pověřovací listiny do Paříže. Hlavní město se však zmítá ve vlnách revoluce – píše se rok 1794. Velký svět kata ohromí a zcela pohltí. Ve dvou dnech je třikrát nevěrný své ženě. Je okraden, přijde o peníze i osobní doklady, úřední dokumenty však není schopen vyřídit, protože neumí psát. Jediná cesta zpátky domů je letět balónem…

Přijďte se naposledy podívat na příběh kata, který by mohl být jedním z nás, nečeká vás hra o Velké francouzské revoluci, ale hra o konkrétním člověku, která slovy Jiřího Kalužného „krásně smrdí člověčenstvím“.

Radek Smetana, Divadelní zprav. 6/2010 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN