VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace BENNY ROCK'N'ROLL STAR    fotogalerie


foto Radovan Šťastný

Benny Rock'n'Roll Star očima premiérových diváků

11. února se Malou scénou ve dvoře poprvé prohnala rock´n´rollová smršť, měla zde totiž premiéru již třetí z řady „populárně naučných přednášek“ o hudebních žánrech. Jak sám název BENNY ROCK´N´ROLL STAR napovídá, tentokrát se naši „akademici“ vydali po stopách rock´n´rollu a jeho krále Bennyho.

„Přednášku“ opět vedli zkušení členové Alternativní akademie hudebních věd Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák (též autor hudby a textů písní), kteří si na pomoc přizvali akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami! Stejně jako u předchozích dvou „přednášek“ (Mississippi Blues Ben a Janík, hojahoj, zbojník!) je autorem a zároveň režisérem Jiří Seydler, kterého s kytarou uvidíte i přímo na jevišti!

A jak premiéru nového minimuzikálku ocenili sami diváci?

Úžasné! Tato hra je pro mě příjemnou novinkou. Předchozí autorské projekty jsem neviděla, takže nemohu srovnávat, ale toto mě opravdu zasáhlo.

Jsem nadšená. Toto představení mi krásně završilo můj stresový a hektický týden, dnes večer jsem se opravdu příjemně odreagovala. Díky.

Moc se nám dnešní představení líbilo. Viděl jsem ještě „Janíka“, ale řekl bych, že tato hra byla lépe zpracována.

Velmi mě hudba sváděla k tanci, měla jsem chuť se zvednout ze sedačky. Je to nápadité představení, které oživila i samotná kapela, jež byla součástí celé inscenace. Perfektní opět byla Kristina Jelínková, která zvládala mnoho převleků včetně pěveckých kreací.

Super. Nečekal jsem takový úspěch. Pozoroval jsem i okolní diváky a všichni kolem mě si notovali, podupávali. Bylo to kouzelné.

Muzika byla pěkná, ale děj už bohužel tak zajímavý nebyl. Tento typ inscenací prostě nepatří mezi mé oblíbence, promiňte.

Nádherné písničky, rock´n´roll je hudba mého mládí, takže jsem zároveň zavzpomínal. Chválím i kapelu, která celé představení pořádně okořenila.

Viděli jsme i předchozí autorské hry a musíme říci, že tento „rock´n´roll“ byl nejlepší. Je to úžasně živé představení. A pan Kalužný opět předvedl, že je pěvecky moc dobře vybaven. Samozřejmě i všichni ostatní zpívali bravurně.

Radek Smetana, KaK, Divadelní zpravodaj 3/2011 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN