VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace ZVONÍK MATKY BOŽÍ  fotogalerie  video  panorama Divácké ohlasy

Premiérové momentky – Zvoník Matky Boží

V sobotu 15. října 2011 se v Městském divadle před premiérovými diváky poprvé zpovídal arcijáhen chrámu Matky Boží Claudius Frollo. Jeho zpověď diváky natolik zaujala, že herce po premiéře odměnili dlouhotrvajícími ovacemi ve stoje!

Inscenaci Zvoník Matky Boží podle románu Victora Huga nazkoušel režisér Petr Novotný, který románovou předlohu pod uměleckým pseudonymem Petr Abraham adaptoval přímo „na tělo“ našim hercům.

Pokud máte na jevišti rádi velké romantické příběhy, nenechte si Zvoníka Matky Boží ujít. Ale i cyničtější povahy si v představení najdou své, napětí střídá humor, za zmínku stojí i herecké výkony Martina Mejzlíka, Petry Tenorové, Miloslava Tichého, Pavla Novotného, Josefa Pejchala, Josefa Vrány a mnoha dalších.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 11/2011


Martin Mejzlík a Petra Tenorová, foto Ladislav Formánek

Popremiérové divácké ohlasy

Úchvatné. Výkony pánů Mejzlíka s Vránou držely tempo celého představení. Pan Vrána mě ještě v žádné inscenaci nezklamal. Každé své postavě dodává duši a bylo poznat, že i postavu Převozníka si naprosto užívá.

Nádhera. Čekali jsme, že VČD na začátek sezóny nasadí laťku velmi vysoko, ale že až tak… je to pro nás velmi příjemné. Naprosto mě ohromila propracovanost hudební a scénické složky, když vedl dialog Quasimodo, který byl schovaný s Esmeraldou, nebo scéna se zvony.  

Nádherné kostýmy, náramné herecké výkony! Mladá Petra Tenorová postupně ukazuje, že v sobě skrývá neskutečný talent.

Čekali jsme trochu jiný příběh, prostě známou klasiku od Victora Huga, ale zklamaní rozhodně nejsme. Určitě se přijdeme podívat na představení znovu, abychom pochopili všechny souvislosti.

Režisér Novotný znovu dokázal, že je profesionálem, který přesně ví, co, jak a kde nalajnovat, aby to vytvářelo tento skvělý dojem. Děkuji za nádherný zážitek.  

Z některých scén mi šel mráz po zádech. Mnohé násilné metody prováděné na Esmeraldě ve mně vzbuzovaly strach o ni samotnou. V některých hrách se mi stává, že mi únavou z celého dne uniká děj, význam postav, ale dneska jsem už od začátku měla určeného hrdinu a zloducha, kteří mě drželi celou dobu v pozornosti.

Rozhodně se nedá říci, že by to byla inscenace, u které si člověk odpočine. Byl jsem napnutý do úplného konce, jak celý příběh dopadne. Opět perfektní byl pan Mejzlík. Spolu s panem Vránou odvedli excelentní výkony.

KaK, Divadelní zpravodaj 11/2011
anketa vznikla po sobotní premiéřeI přes pár zádrhelů technického rázu (nefunkční světla na zadním plánu během první půlky hry) vše dopadlo na jedničku. Režisér Petr Novotný i Petra Tenorová mohli být spokojení!


Manželé Dáša a Pavel Novotní se senátorkou Mgr. Miluší Horskou. Společná červenočerná kombinace oblečení byla zcela náhodná!
 


Kristina Jelínková na společenském setkání ve foyer zářila štěstím. Důvodem byl úspěch premiéry, nebo spíše její pánský doprovod…?


Pepovi Pejchalovi po premiéře pogratulovali i vicehejtman Pardubického kraje Ing. Roman Línek s manželkou Šárkou.


Oslava premiéry pokračovala tradičně v Divadelním klubu, kde Martinu Mejzlíkovi sklonila poklonu také herečka Petra Špalková Tichá.


Dramaturgyni Janu Uherovou přijel na premiéru podpořit herec a šéf zpěvohry Městského divadla Brno Igor Ondříček.

   


 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN