VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace S CIZÍ DÁMOU V CIZÍM POKOJI Rozhovor s režisérem inscenace

fotogalerie videoupoutávka panoramatické fotografie

Premiérové momentky – S cizí dámou v cizím pokoji

Přelom února a března patřil ve Východočeském divadle smíchu, legraci a kvalitní zábavě. XII. ročník pardubického festivalu nejlepších českých a moravských komedií v sobotu 25. února 2012 předznamenala premiéra komediální koláže o nevěře v českých ložnicích S cizí dámou v cizím pokoji, kterou pohostinsky nazkoušel herec a režisér Lumír Olšovský. Na jedné lodi při plavbě za (nejen milostným) dobrodružstvím, které nemusí mít vždy šťastný konec, se v hlavních rolích sešli Petr Dohnal, Jiří Kalužný, Ladislav Špiner a Kristina Jelínková.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 4/2012


Jiří Kalužný, Josef Vrána, foto P. Průcha


Popremiérová děkovačka herců a realizačního týmu nové komedie na repertoáru divadla.

 


Režisér Lumír Olšovský si ke spolupráci přizval herečku Martu Sovovou, která se alternuje s rodačkou z Pardubic Ivanou Korolovou, a choreografa Martina Gogu.


Před premiérou se ve foyer uskutečnila vernisáž výstavy obrazů Karla Kafky, kterou uvedl jeho kamarád Zdeněk Rumpík. Obrazy i premiéru pak chválil i bývalý primátor Ing. Jiří Stříteský.
 


Premiérová nervozita opadla a oslava může odstartovat! Ludmila Mecerodová, dramaturg Městského divadla Brno Jiří Záviš, Kristina Jelínková, dramaturg „Cizí dámy“ Zdeněk Janál a Lumír Olšovský právě začínají…


Petru Tenorovou přijela na premiéru podpořit spolužačka z konzervatoře Tereza Starostková, která nyní hraje v Opavě. A nechyběl ani režisér Pavel Ondruch.


Fotografie jak z rodinného alba! Radek Žák se synem Darkem a přítelkyní Luckou Štěpánkovou, s níž v létě očekávají potomka!
 

   


 Copyright © 2000-2022, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN