VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Ladislav Špiner   S herci a režiséry v Českém rozhlase  


Jolana Voldánová s Ladislavem Špinerem
foto Tomáš Klement, ČRo Pardubice

Ladislav Špiner v ČRo Pardubice na Rande s Jolanou

Český rozhlas Pardubice: Držitel Thálie je premiérovým hostem, který přijal pozvání na Rande

Pochází z Ústí nad Labem, kde se narodil ve znamení raka v roce 1977. Tady odmaturoval na chemické průmyslovce a chvíli studoval i na VŠCHT. Během střední školy začal s pantomimou, logicky se tedy začal věnovat herectví. Absolvoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze ve třídě Marie Málkové a Jana Vlasáka. Po absolutoriu na VOŠH v roce 1999 nastoupil do Slezského divadla v Opavě, kde vydržel pět let. Následně nastoupil do olomouckého divadla, kde se setkal se zajímavými režisérskými osobnostmi. Na Hané poznal pardubického režiséra Jiřího Seydlera, který ho pozval k hostování v Pardubicích. Od září 2007 je zde ve stálém angažmá. Velmi rychle se vypracoval v hereckou osobnost a jde z role do role.

Ve svých 34 letech má za sebou řadu úspěchů. Vloni obdržel prestižní divadelní cenu Thálie pro mladého činoherce do 33 let. Letos byl na Thálii dokonce nominován v hlavní mužské činoherní kategorii. Je také čtyřnásobným divácky nejoblíbenějším hercem Východočeského divadla.
 

Seznamte se s Ladislavem Špinerem, kterého si na Rande pozvala Jolana Voldánová (přehrát na stránkách ČRo Pardubice) – 10. května 2012, 16.45 hod.

Tomáš Klement, ČRo Pardubice Copyright © 2000-2022, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN