VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ


z inscenace SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, foto Michal Klíma

Sen noci svatojánské jako součást festivalu Svět knihy na jevišti

Organizátoři XIX. ročníku mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy, který se bude konat od 16. do 19. května 2013 na pražském Výstavišti, si do programu doprovodné divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti vybrali pardubické zpracování Shakespearova Snu noci svatojánské. Magickou komedii s herci Východočeského divadla nastudoval slovenský režisér Marián Pecko, který je i pojítkem s divadelní přehlídkou, protože čestným hostem veletrhu je letos právě Slovensko.

„Smyslem tohoto festivalu je poukázat nejen na těsný vztah literatury a divadla, ale také vypíchnout autory a díla vážící se k ústředním tématům veletrhu, potažmo zviditelnit jednotlivá divadla a jejich dramaturgii,“ vysvětluje kurátorka divadelní přehlídky Lucie Němečková a dodává: „Hlavními tématy letošního ročníku veletrhu jsou Rozmanité cesty poezie a Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller, tudíž naše volba jednoho z nejhranějších dramatiků na světě Williama Shakespeara byla hned jasná.“

Diváci, kteří ve čtvrtek 18. dubna navštíví reprízu Snu noci svatojánské, kterou Východočeské divadlo odehraje v rámci zmiňované přehlídky Svět knihy na jevišti, obdrží bonusové kupóny opravňující k padesátiprocentní slevě na vstup na veletrh Svět knihy 2013!

Radek Smetana, 15. dubna 2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN