VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

sezónní předplatné do VČD Dramaturgický plán divadelní sezóny 2013/2014

Předplatné 104. divadelní sezóny již brzy v prodeji

Východočeské divadlo v pondělí 6. května zahájí prodej abonentních vstupenek na novou divadelní sezónu 2013/2014. Jedná se o premiérové předplatné P1 a P2, předplatné na veřejné generálky VG a juniorské abonentky J, L, S, Z, K, M, N, R. O předplatné, které majitelům přináší opět jisté výhody a slevy, je velký zájem, proto prosíme, abyste si své abonmá obnovili včas.

Stávajícím abonentům divadlo jejich místa rezervuje do pátku 14. června, po tomto termínu budou neobnovené abonentky prodávány novým zájemcům! Juniorským abonentům jsou místa rezervována do pátku 13. září.

Divadlo kromě sezónního předplatného stále nabízí i oblíbené Kupónové předplatné. Jde o zvláštní formu předplatného, která umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení podle vlastního zájmu. Zakoupením bloku obsahujícího osm kupónů vzniká možnost navštívit osm představení Východočeského divadla, stačí pouze v předprodeji vyměnit kupón za platnou vstupenku na vybrané představení (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Pro vysokoškolské studenty divadlo otevírá speciální abonentní skupinu V, která obsahuje tři tituly – známý příběh legendárního svůdce žen Don Juan v titulní roli s nejoblíbenějším hercem VČD roku 2012 L. Špinerem, působivé zpracování magické komedie Sen noci svatojánské a dnes již kultovní představení královéhradeckého Klicperova divadla Koule s P. Tomicovou v hlavní roli. Bonusem k předplatnému je výměnný kupón určený na libovolné představení z repertoáru pardubického divadla hrané na Malé scéně ve dvoře.

Dalším lákadlem pro vysokoškolské abonenty je akce „Poznejte Malou scénu“, v rámci které mohou studenti i po vyčerpání kupónu navštívit jakékoli představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně ve dvoře za výhodnou cenu 40Kč! Stačí se jen v předprodeji prokázat abonentkou.

Východočeské divadlo pamatuje také na své nejmenší diváky, pro které opět připravilo Pohádkové předplatné, které v příští sezóně nabídne čtyři nové pohádky.

„Výběr pohádek byl tentokrát velmi náročný především proto, že v divadlech pro dětské diváky vznikla spousta krásných inscenací. Věřím, že čtyři tituly, které jsem nakonec zvolila, nadchnou naše dětské předplatitele stejně jako mě. Všechny pohádky mají bohatou výpravu, výraznou hudební složku a hostovat s nimi budou profesionální herecké soubory, které mají s divadlem pro děti bohaté zkušenosti.

Cyklus předplatného zahájí dobře známá Divadelní společnost Julie Jurištové s pohádkou O medvědu Ondřejovi. Následovat bude Dlouhý, Široký a Bystrozraký z brněnského Divadla Radost. Jde o veselou pohádku, na níž upoutá především barevná atraktivní výprava a krásné zvučné písničky z pera Vlastimila Pešky. Třetím titulem bude divadelní adaptace večerníčkového seriálu Mach a Šebestová z Divadla Lampion z Kladna, která nabídne dětským divákům výběr z příhod žáků 3. B a jejich čtyřnohého kamaráda Jonatána. Veškeré dění zpestří živá kapela. Dětské abonmá uzavřeme pohádkou Divadla Polárka z Brna s názvem O hodném drakovi. V hravé, pestře barevné pohádce děti uvidí, že i za drsným zevnějškem se může skrývat laskavá bytost s dobrým srdcem. Pohádku opět dozdobí živé muzicírování všech aktérů,“ upřesňuje obchodní manažerka dovozových představení Lucie Kopecká.

Více informací o výhodnosti jednotlivých typů předplatného se dozvíte v předprodeji VČD, z katalogu předplatného nebo na internetových stránkách www.vcd.cz.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 5/2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN