VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Ohlédnutí za divadelními prázdninami

Setkání v divadle po prázdninách se vždy nese ve znamení příjemných vyprávění zážitků z léta, všichni jsou odpočatí, usměvaví, plní síly do další sezóny. Úsměvy na tvářích zaměstnanců divadla byste však viděli i na konci desetiměsíčního divadelního maratónu při tradičním červencovém opékání prasete (v minulé sezóně poprvé divočáka) v dílenském dvoře, jen té energie do práce se už pomalu nedostává a všichni se těší na „dobití baterek“ během prázdnin! Jak je někteří z herců letos trávili, kde byli, co zažili a jaké dojmy si odnesli? O to se s vámi rádi podělí…

RaS, Divadelní zpravodaj 10/2013


Vašek Dušek:
Původně jsme měli v plánu cestu kolem světa na jachtě mého kamaráda Horáčka, ale z časových důvodů to nevyšlo. Tak jsme podnikli několik loveckých výprav v tuzemsku a takhle to dopadlo…   


Lexa
Postler: Pardubicko-jesenické volání o pracovní pomoc vyslyšel až herec v Brně!Martin Mejzlík:
Až do téhle výšky jsme se vyškrábali při našich letních výšlapech v Krkonoších. Zbytek prázdnin jsme trávili na chalupě ve Vápenném Podole.


Zdeněk Rumpík:
Poprvé v životě jsem uvěřil pohádce! Díky organizaci mé ženy jsem lapal po dechu v „zemi ohně a ledu“ na Islandu a korunou byl let do Grónska mezi Inuity, kry a psy husky. Různá lávová pole, sopky, gejzíry, výlety po ledovcových jezerech, ledovce, vodopády… A k tomu úžasné skloubení hypermoderní architektury s tradiční, vstřícní lidé, absolutní čistota… Veškeré předchozí cesty zapomenuty a za třetinovou cenu – neberte to!Pepa Vrána:
Léto mi tentokrát zas trochu proteklo mezi prsty. Kromě kouzelného týdne na chatičce příbuzných na Dalově poblíž Šternberka na Moravě a týdne minitábora v hronovském Kosovu jsem ho trávil celé, rovněž s dcerou Stázičkou a také mojí maminkou, na chalupě u Hory Kutné. Díky vedrům nesplněné naplánované úkoly, ale zas chvíle na krásném čáslavském koupališti, TRX pod ořechem, čtení, trocha nostalgie… Pár výletů, pár dní natáčení, pár setkání… Jako tady se Stáňou Jachnickou v karlínské pivnici, kterou manželé Jachničtí spoluvlastní. Pohoštěn jsem byl královsky! Na bradě není pivní pěna, leč stařecký vous…


Pepa Pejchal:
Letošní dovolenou jsme s manželkou Dájou prožívali u příbuzných, ať už v Českém Krumlově, nebo na chalupě v Příluce. S přáteli jsme vyrazili na několik výletů z Valašské Bystřice do okolí, například do Štramberka. Také jsme navštívili vodní zámek Červená Lhota. A tato fotografie je od rybníka Volmanec u města Počátky, odkud také pochází část mé rodiny.Dáša a Pavel Novotní:
Prázdniny roku 2013 jsme brali vlastně jako bonus, protože jsme zvyklí, že když se něco slíbí, má se to dodržet, a Mayové slibovali ten konec světa… Nakonec se zmohli jen na agrosymboly čili kruhy v obilí, které se nám objevily kousek od Kunštátu. Takže jsme relaxovali prací na chatě, a kdyby nám teď, po návratu do Čech, někdo tvrdil, že jsme se zrekreovali, nebyl by ani jeden z nás dvou dalek toho, aby mu způsobil vážné zranění. Zkrátka jsou ty prázdniny čím dále tím kratší a všecko se stihnout nedá, ani když si odpustíte válení u moře. Ale co, za chvíli jsou Vánoce, a protože Mayům se věřit nedá, pomalu se chystáme na prázdniny roku 2014…

Jan Hyhlík: Po Richardu III. a hrdinovi románu Bílá velryba jsem se konečně dostal do stavu, kdy Už zase skáču přes kaluže. Po dovolených s pobyty na operačních sálech a v rehabilitačních ústavech vám snad příští rok budu moci – díky náhradním dílům v podobě nových kyčelních kloubů – poslat pozdravy konečně z divadelních prázdnin trávených mou nejoblíbenější turistikou!


Martina Sikorová:
Letošní prázdniny pro mě byly hlavně o odpočinku. Navštívila jsem chalupy přátel, samo sebou taky rodinu na Moravě a na závěr se mi ještě poštěstilo zúčastnit se meditačního semináře v klášteře v Želivi. Krásné léto… Moje fotka z prázdnin je zároveň pozdravem pro Jirku Kalužného: Jirko, tentokrát opravdu na vyhlídkový let v helikoptéře, heč!


Petra Tenorová:
Letošní prázdniny byly ty nejnádhernější, jaké jsem zažila! Poprvé za mnou přijel můj partner na Častoboř. Poprvé jsem byla v Plzni. Poprvé jsem viděla Křižíkovu fontánu (a zhlédla všechny produkce několikrát). Poprvé jsem ochutnala Margaritu. Poprvé jsem natáčela klip pro kapelu. Poprvé jsem jezdila na motokárách. Poprvé jsem byla v Africe a poprvé viděla fata morgánu. Letěli jsme s Jírou, Valim a Kristiánem do Tunisu a bylo to úžasné. Byli jsme na Sahaře a jezdili džípem po dunách, navštívili jsme oázy, uprostřed pouště jsme si na velbloudech dali cigáro. : -)Viděli jsme koloseum, přivezli jsme dvě kila úžasnýho koření, jezdili na matracích po moři a vyhráli jsme i taneční soutěž. Ale hlavně jsme byli pořád všichni spolu a to je to nejvíc! A ještě jedno poprvé… Poprvé se mi do tohoto článku nevejdou všechny zážitky, co z prázdnin mám. : -)


Lída Vlášková:
Konečně! Letošní prázdniny se nesunuly po vyježděných kolejích úklidu, Prahy a nicnedělání, i když i toto proběhlo. Po letech jsem se vypravila na Hlubokou nad Vltavou, místa mých dětských prázdnin, prošla celé město přes zámek, kde jsem i dvoje školní prázdniny prováděla, znovu do Zámostí, do domu mé tety a kdysi mého otce i prarodičů. Fotila jsem o sto šest: zdymadlo na Vltavě, pod nímž jsem se učila plavat, kostel na náměstí, rodný otcův domek, pejsky, kteří ho chránili, a hlavně zahradu a krásné noční mračno. Druhý den jsem dorazila do Prahy, kde mě očekávala dávná kamarádka ze školky v pražských Jinonicích. (Netušila jsem, že může být někdo ukecanější než já, a tak asi jejího manžela musela slušně brnět hlava.) Na závěr mě moji hostitelé odvezli do Babic, do domu kolegyně Kláry Sochorové, a já si vezla do Pardubic pětitýdenní černou kočičku, které jsme dali jméno Yuri. Takže máme o zábavu postaráno. Netušila jsem, jaký milovaný bič si na sebe pletu… Už jsme měli koťata čtyři, takže – pfff! – jaký problém s jedním?! Takovou vichřici jsem nečekala. Okusuje nás jak kuřecí stehno, loví nohy (jauvajs!), padá z neuvěřitelných míst a nepříčetně štve starší kočku Martinku. Opatruj Yuri strážný anděl!


Jindra Janoušková a Petr Dohnal:
Cyklistické stezky po moravských sklípcích, návštěvy hradů a zámků, surfování a sjíždění slapské kaskády kajutovou lodí, i s našimi holkami, až do totálního zničení motoru. Hodně návštěv kamarádů a zdokonalování se v grilování, navíc výjezd na divadelní festival v polské Kudowě Zdroji. To je potvrzení pravdy, že všude dobře, doma nejlíp, a zjištění, že díky vlastní úrodě vína se letošní divadelní sezóny rozhodně bát nemusíme… Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN