VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

 

Josef Kubát s manželkou na Pardubickém divadelním plese.
foto archiv VČD

 

Osobnosti Pardubicka o Východočeském divadle

......tentokrát RNDr. Josef Kubát, emeritní ředitel Gymnázia Pardubice a člen zastupitelstva města Pardubice

Co pro Vás znamená pardubické divadlo?
Pardubické divadlo je spolu s Komorní filharmonií a Východočeskou galerií stánkem a centrem kultury našeho města i regionu. Krásná, skoro již stoletá stavba od architekta Balšánka, zdařilé rekonstrukce v posledních letech, kvalitní umělecký soubor a pestrý repertoár. Proto jsem rád, že naše divadlo patří mezi nejnavštěvovanější v rámci celé republiky.

Navštěvujete divadlo pravidelně?
S manželkou Vlastou jsme dlouholetými a stálými návštěvníky sobotních premiér i příležitostných představení hostujících souborů. Můj tatínek byl tím pravým vesnickým ochotníkem. Vzpomínám, že jeho poslední rolí byl Lešetínský kovář. Divadlo, hudba a umění patří do kruhu mého velkého zájmu. Těším se vždy nejen na novou premiéru, ale i na předpremiérové výstavy a na setkání s přáteli a známými. Vedení divadla a uměleckému souboru přeji mnoho dalších zdařilých nových představení, která nám divákům budou přinášet krásné umělecké zážitky a hodně radosti. Těším se také na důstojné oslavy blížícího se stoletého výročí založení našeho divadla.

Co Vás v poslední době na našem jevišti zaujalo?
Oceňuji široký repertoár divadla, vynikající scénografii a kostýmy, oceňuji spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice. Z posledních inscenací uvedu Vojnarku, muzikály Donaha! a My Fair Lady, Bláznivé nůžky. Začátky mnoha našich významných herců jsou spojeny s pardubickým divadlem. Je zcela normální, že někteří zkušení herci hledají nová angažmá. Proto je dobře, že přicházejí mladí herci, ale ještě důležitější je, že dostávají velké příležitosti a nové role úspěšně zvládají.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 10/2007 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN