VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

 

foto archiv VČD

 

Osobnosti Pardubicka o Východočeském divadle

...tentokrát Ing. Tomáš Pelikán, ředitel Dopravního podniku města Pardubic

Co pro Tebe znamená pardubické divadlo?
Tahle otázka je pro mne složitější a nad odpovědí jsem se musel trochu zamyslet. Důvodem je samozřejmě mé několikaleté působení ve Východočeském divadle, a to nelze jen tak opomenout. Vděčím divadlu za mnoho zkušeností, za mnoho zajímavých zážitků, setkání a možností, ale také za to, že jsem si tím rozšířil svůj obzor, zaměřený do té doby spíše technicky. Zároveň si myslím, že nejenom pro mne, ale i pro mnoho dalších je Východočeské divadlo velmi kvalitní a uznávaná divadelní scéna a minimálně v našem regionu nemá konkurenci. Pevně věřím, že toto renomé si bude dále nést i v budoucnu. Jeho role je důležitá a neodmyslitelně patří k městu jako takovému.

Navštěvuješ divadlo pravidelně?
Divadlo jsem navštěvoval pravidelně, ale když se naše rodina rozrostla o syna Tomáše, je to trochu složitější, ve všech volných chvílích se snažím plně věnovat právě rodině. Teď, když je synovi více než dva roky, budou návštěvy divadla určitě pravidelnější a nebude dlouho trvat a zase se s manželkou pravděpodobně vrátíme k premiérovému předplatnému. Tím, že máme v kruhu blízkých hodně známých a kamarádů z divadla, máme přehled o všem, a proto se o to víc těšíme.

Co Tě v poslední době na našem jevišti zaujalo?
To, že mé návštěvy divadla nejsou poslední dobou pravidelné, neznamená, že bych nesledoval, co se v divadle a na jevišti děje. Takže budu mluvit spíše v budoucím čase a určitě si nenechám ujít komedii Brouk v hlavě, jelikož jsem ji zhlédl v několika verzích a v několika divadlech a zajímá mne, jak se s ní popasovalo naše divadlo. Dále se musím přiznat, že jsem ještě neměl možnost vidět muzikál My Fair Lady, a ten si opravdu nechci nechat ujít. A určitě velmi zajímavé bude představení Cikáni jdou do nebe. Takže teď jen rychle sehnat vstupenky, pokud ještě budou…

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 10/2008 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN