VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

 

foto archiv VČD

 

Osobnosti Pardubicka o Východočeském divadle

...tentokrát po telefonu s akademickým architektem Ing. Miroslavem Řepou

Co pro Vás znamená pardubické divadlo?
Pardubické divadlo a jeho rekonstrukce se pro mne staly vyvrcholením mé architektonické práce v oblasti divadelních budov. Po novostavbě divadla ve Zlíně a spolupráce na rekonstrukcích všech tří scén Národního divadla a divadla Laterny Magiky v Ósace na Expo´70 přišly na řadu mé rodné Pardubice. Vzácná spolupráce všech partnerů a konečný výsledek rekonstrukce, včetně přilehlého Smetanova náměstí, jsou pro mne maximálním uspokojením.

Navštěvujete divadlo pravidelně?
Můj život je stále rozdělen mezi Prahu a Pardubice, což mi nedává tolik příležitostí, kolik bych si přál k návštěvě nejen divadla, ale i jiných kulturních akcí. Musím si vybírat. Každá návštěva divadla je však pro mne vždy událostí, které si vážím a na kterou se upřímně těším.

Co Vás v poslední době na našem jevišti zaujalo?
V okamžiku Vašeho telefonu jsem právě ve Francii platil v obchodě a kromě pokladního dokladu jsem dostal i kartičku se sloganem: Usmívejte se. Znovu jsem si uvědomil, jak málo se v naší zemi usmíváme a proč naopak tak rádi navštěvujeme veselohry a komedie. Proto pro mne bylo představení Donaha! příjemným zážitkem s úsměvem ve tváři i na duši. A už předem se těším i na inscenaci Vztahy na úrovni.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 11/2006 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN