VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

fotogalerie 

 
 

M. Hrubý a M. Frkalová
foto V. Mohylová

 

Martin Fahrner, Petr Ulrych – KOUZELNÉ STŘEVÍČKY

Premiéra 18. a 19. listopadu 2000 – derniéra 29. prosince 2002

Muzikálová pohádka pro malé i velké.

Chudičká osiřelá Karin se po letech najde se svou drahou babičkou a kyne jí naděje na šťastnější život a také na svatbu s milovaným ševcovským mládencem Nelsem. Ale vzápětí se octne v zajetí pouličního kejklíře Snogga, který jí nazuje kouzelné střevíčky a Karin pro něho musí tančit. Naštěstí je tu s ní trochu záhadný mim Jemno a pomůže i tajemná a vševědoucí cikánka. Napínavý příběh, napsaný na motivy H. Ch. Andersena, s písněmi vynikajícího brněnského muzikanta, skladatele a písničkáře Petra Ulrycha, potěší nejen děti, ale i jejich dospělé průvodce.

Režie Jiří Seydler
Hrají Michaela Frkalová, Martin Hrubý, Milan Němec, Alexandr Postler nebo Martin Mejzlík, Jindra Janoušková, Šárka Brázdová nebo Kristina Jelínková, Petra Janečková, Martina Mejzlíková, Monika Vernerová j. h. a Jindřich Kratochvíl


Zeptali jsme se autora

Martina Fahrnera jsme se zeptali: Kdy a jak vznikl nápad zpracovat Andersenovy Kouzelné střevíčky jako muzikálovou pohádku? 

Nápad zpracovat pohádku Kouzelné střevíčky nevznikl v hlavě mé, ale v hlavě Jany Pithartové, která ji uvedla v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Já v té době přepisoval do filmové podoby pohádku Legenda, kterou jsme udělali s Petrem Ulrychem pro Městské divadlo Brno. Byl jsem "rozjetý", a když jsem četl Janin text pohádky, začalo mi hned naskakovat, jak bych některé věci řešil já. Poprosil jsem Janu, jestli bych si mohl zkusit svou variantu. Ta moje nakonec s původním příběhem souvisí jen volně, původně v něm například vůbec nejsou víly, které jsou u mne dokonce jakýmsi hybatelem příběhu. To proto, že mám víly a jiné bytosti, kterým dnes říkáme "pohádkové", rád. A stejně tak rád mám písničky a rád si zpívám. Moje žena vystudovala na JAMU obor muzikálové herectví a také si ráda zpívá a děti si taktéž rády zpívají, protože písnička nemusí k člověku oklikou přes rozum, ale míří rovnou k srdci. Stejně jako pohádka a stejně jako pohádkové bytosti, všechno to k sobě nějak patří. A odtud i můj nápad zpracovat Střevíčky jako muzikálovou pohádku.

Ostatně říká se, že než člověk něco vytvoří musí ho nejdříve "políbit múzy", třeba mi tu pohádku našeptaly nějaké hodné víly.

Divadelní zpravodaj, listopad-prosinec 2000 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN